X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Kukuła: radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:08
34. słuchowiska z całego kraju oraz 28. spektakli są reprezentowane w ramach XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, który rozpoczał się 24 maja 2019 roku w Sopocie. 
Audio
  • 19. odsłona Festiwalu Dwa Teatry (Sygnały Dnia/Jedynka)
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tematyka słuchowisk Polskiego Radia jest różnorodna i łączy ze sobą klasykę ze współczesnością. Wśród wszystkich utworów, które zostały zrealizowane w 2018 roku, do konkursu głównego wybrano 34. - Samo pojawienie się na festiwalu jest wielkim wyróżnieniem i nagrodą. Nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich utworów. Radio jest teatrem wyobraźni i rozgrywa się w umysłowości każdego pojedynczego człowieka i to jest najpiękniejsze - powiedział Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. 

Spektakle Teatru Telewizji zaprezentowane w Sopocie są podsumowaniem sezonu, który trwał od września ubiegłego roku do maja 2019 r. - Są pokazywane projekcje konkursowe. Po każdym spektaklu konkursowym jest przewidziana krótka rozmowa z twórcami - zaznacza Ewa Millies-Lacroix. 

W tym roku uroczysta gala będzie transmitowana zarówno w Polskim Radiu jak i w Telewizji Polskiej. Zwycięskie projekty będą emitowane po godzinie 21.00 na antenie radiowej Jedynki oraz w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. 

Dowiadujemy się, że Festiwal Dwa Teatry jest od lat ukłonem w stronę środowiska artystów, bez których te nie mogły by istnieć. Kolejni aktorzy dołączą do panteonu, który rozpoczął Gustaw Holoubek na festiwalu jako laureat głównej nagrody. Kto w tym roku zostanie uhonorowany?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy oraz zapoznania się ze specjalnym serwisem Festiwalu Dwa Teatry

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Goście: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia) i Ewa Millies-Lacroix (dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej)

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 7.41

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Splendory 2018. "Już po raz 31. mówimy naszym aktorom, jak bardzo ich kochamy"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:41
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczy swoje najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody Wielkiego Splendora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Mickiewicz "Romantyczność"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 22:00
Drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia zaprosilismy w radiowej Jedynce na poetyckie słuchowisko z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza" Romantyczność" w reżyserii Janusza Kukuły.
rozwiń zwiń