X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Kierwiński: liczyłem na zwycięstwo Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 09:23
- Sądziłem, że Koalicja Europejska osiągnie wynik w okolicach 38-40 proc. Od strony liczby głosów, poparcia, to jest wynik, którego się spodziewaliśmy - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • Marcin Kierwiński o wyniku wyborów do PE (Jedynka/Sygnały dnia)

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki po podliczeniu ponad 99 proc. głosów z obwodowych komisji wyborczych. Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,57 proc. głosujących. Partia rządząca o ponad 7 punktów procentowych wyprzedziła Koalicję Europejską, która uzyskała wynik 38,29 proc. Trzecim ugrupowaniem, które wprowadzi swoich przedstawicieli do PE, jest Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,04 proc.

sasin jacek_1200.jpg
Jacek Sasin o wyborach do PE: to historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości

Tylko trzy komitety uczestniczą w podziale mandatów. To pokazuje, że konieczna jest integracja po stronie opozycyjnej - powiedział Marcin Kierwiński i wskazał, że "to samo dzieje się po stronie PiS". Ocenił, że projekt KE ma bardzo solidne podstawy - prawie 40 proc. głosów - ale czas iść dalej i poszerzać Koalicję. 

- W wielu dużych miastach frekwencja była gorsza niż w wyborach samorządowych, co oznacza, że jest jeszcze potencjał do tego, aby po tych wyborców sięgać, aby ich jeszcze mocniej mobilizować - powiedział poseł. Wskazał, że z dużym prawdopodobieństwem są to wyborcy, którzy oddadzą swój głos na ugrupowania opozycyjne. Dodał, że PiS bardzo udało się zmobilizować swój elektorat w tych województwach, w których zwyczajowo frekwencja europejska była niższa, a zwyczajowo zwycięża tam PiS.

Czy Koalicja Europejska będzie dążyć do pozyskania Wiosny Roberta Biedronia? Czy po przegranych wyborach do PE nie przyjdzie w PO czas personalnych rozliczeń? Na ile silna jest pozycja Grzegorza Schetyny jako lidera? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska) 

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka o wygranej PiS w eurowyborach: potwierdza to nasz mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:54
- Osiągnęliśmy dobry wynik wyborczy przy prawie dwukrotnie wyższej frekwencji niż pięć lat temu. To pokazuje, jak wielu Polaków więcej nam zaufało. Jest to dla nas źródło satysfakcji i nadzieja na kolejne wybory - powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi programu byli również politycy: Marcin Święcicki (Koalicja Europejska) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
rozwiń zwiń