Beata Szydło: nie będę ubiegać się o prezydenturę, za rok zaangażuję się w kampanię Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 09:00
- Nie będę w 2020 roku ubiegać się o prezydenturę. Mocno zaangażuję się w kampanię Andrzeja Dudy - mówiła w "Sygnałach dnia" wicepremier Beata Szydło. W ten sposób odniosła się do spekulacji na temat ewentualnego startu w przyszłych wyborach prezydenckich. 
Audio
  • Beata Szydło o rekonstrukcji rządu (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Beata Szydło o rekonstrukcji rządu (Jedynka/Sygnały dnia)

Lipiński 1200.jpg
Spotkanie kierownictwa PiS ze Z. Ziobro i J. Gowinem

Trwają dyskusje na temat rekonstrukcji rządu. W środę wieczorem rozmawiali o niej politycy ze ścisłych władz Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Do zmian w rządzie odniosła się wicepremier Beata Szydło. - Na pewno na początku przyszłego tygodnia te zmiany nastąpią. To wynika z tego, że osoby, które otrzymały mandaty do europarlamentu, muszą zrezygnować ze swoich funkcji do końca kolejnego tygodnia - powiedziała Szydło. 

- Na pewno będą nowe osoby kierujące resortami i wiceministrowie, którzy zastąpią przyszłych europarlamentarzystów. Być może nastąpi jeszcze jakaś zmiana, ale nie będzie to znacząca liczba osób. Wśród nowych ministrów będą kobiety. Przyjdą osoby przygotowane i doświadczone. Jest jeszcze kilka ważnych projektów do zrealizowania do końca tego roku - dodała polityk. 

Beata Szydło była również pytana o spekulacje dotyczące jej startu w wyborach prezydenckich w 2020 roku. - To są tylko spekulacje. Nie będę w 2020 roku ubiegać się o prezydenturę. Mocno zaangażuję się w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy - odpowiedziała stanowczo. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Beata Szydło (wicepremier)

Data emisji: 31.05.2019 

Godzina emisji: 7.13

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: rekonstrukcja rządu będzie szersza, niż planowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 08:51
- Rekonstrukcja rządu będzie szersza, niż planowaliśmy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. To, czy zostaną wymienieni szefowie resortów, którzy nie startowali w tych wyborach, będzie jasne za parę dni - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń