Ks. Jerzy Stefański: przyjazd Jana Pawła II do bloku wschodniego poruszył Europę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 08:05
- W każdym z tych miejsc, w których był papież, można było wyłuskać zapadające w pamięć pewne frazy, myśli - powiedział w "Sygnałach dnia" ks. prof. Jerzy Stefański.
Audio
  • Ks. Jerzy Stefański: przyjazd Jana Pawła II poruszył Europę (Sygnały dnia/Jedynka)
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com/Alessia Pierdomenico

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w dniach 2-10 czerwca 1979 r. papież Jan Paweł II odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Kraków i były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. 

- Przyjazd Jana Pawła II do bloku wschodniego poruszył Europę. Akredytowanych dziennikarzy liczyło się w setkach, a cena w dolarach była wysoka. Ojcu świętemu wystarczyło dać kilometrowy długopis i tonę papieru, a był bardzo szczęśliwy. W każdym z tych miejsc, w których był papież, można było wyłuskać zapadające w pamięć pewne frazy, myśli - stwierdził gość radiowej Jedynki ks. prof. Jerzy Stefański.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: ks. prof. Jerzy Stefański

Data emisji: 01.06.2019

Godzina emisji: 7.40

dn/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Paweł II jest popularny na Białorusi, ma wiele pomników

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 12:00
Na Białorusi wierni szczególnie cenią papieża Jana Pawła II. Doceniają fakt, że odrodził struktury Kościoła katolickiego po trudnych czasach komunizmu, mianował pierwszego białoruskiego biskupa i kardynała. W kościołach na Białorusi od wielu dni odprawiane są nabożeństwa upamiętniające 40. rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięć o Janie Pawle II. Reportaże Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 21:15
Wspomnienia o Janie Pawle II. Jakim był człowiekiem? Jakie przesłanie nam pozostawił? W reportażach przypomniane zostaną jego wystąpienia. O Papieżu opowiedzą też piloci, którzy wraz z nim przemierzali kraj podczas jego pielgrzymek.
rozwiń zwiń