Michał Woś ws. uchodźców: kluczowa jest pomoc na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 09:42
- Polska już zwiększyła swoje zaangażowanie w tej kwestii. Mechanizm turecki spowodował, że przekazaliśmy już teraz 150 milionów złotych na obozy prowadzone w Turcji - mówił w "Sygnałach dnia" Michał Woś, nowy minister ds. pomocy humanitarnej.
Audio
  • Michał Woś o pomocy dla uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Michał Woś o pomocy dla uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu związana była m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Michał Woś mówił w radiowej Jedynce, że wejdzie w obowiązki minister Beaty Kempy. - We wtorek przekazała mi symbolicznie urząd oraz najważniejsze sprawy - podkreślił polityk. Jak mówił, jedną z nich jest kwestia uchodźców.

- Najważniejsze jest kompleksowe podejście i spojrzenie na problem możliwie szeroko. Kluczowa jest pomoc na miejscu. Chcę wzmocnić działania pomocowe realizowane przez Polskę w państwach dotkniętych konfliktem i sąsiadujących - tłumaczył nowy minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Woś (członek Rady Ministrów)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 8.15

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: dalej będę koordynował cały proces legislacyjny rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:00
- Jestem w rządzie od półtora roku, odkąd premierem został Mateusz Morawiecki. Wtedy zostałem powołany na szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Teraz dalej będę koordynował cały proces legislacyjny rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, w pierwszej rozmowie po powołaniu na stanowisko wicepremiera.
rozwiń zwiń