Ryszard Czarnecki: po raz kolejny pokazano pogardę dla uczuć ludzi wierzących w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:13
Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki na antenie radiowej Jedynki stwierdził, że Parada Równości, która odbyła się w sobotę w Warszawie pod patronatem prezydenta stolicy, miała charakter prowokacyjny. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o Paradzie Równości (Sygnały Dnia/Jedynka)
Audio
  • Ryszard Czarnecki o Paradzie Równości (Sygnały Dnia/Jedynka)

Zdaniem europosła prezydent Warszawy powinien odnieść się do wydarzeń, które miały miejsce na Paradzie Równości. Podczas sobotniej manifestacji padły wulgarne wypowiedzi uczestników na temat partii rządzącej. - Doszło także do sparodiowania mszy świętej - prezydent Rafał Trzaskowski skomentował paradę, że było radośnie i kolorowo i dziękuje za mnóstwo pozytywnej energii, a później doszło do satyry mszy świętej. (...) Dla ludzi wierzących nie było radośnie, kiedy msza została sparodiowana. W ramach marszu równości po raz kolejny pokazano pogardę dla uczuć ludzi wierzących w Polsce - skomentował Ryszard Czarnecki. 

W ocenie gościa "Sygnałów dnia" osoby o innej orientacji seksualnej powinny zadbać również o ogólną tolerancję, również dla ludzi wierzących. - Jeżeli nie ma tolerancji dla ludzi wierzących, to ich walka i szermowanie hasłami tolerancji wobec innych środowisk jest nie do przyjęcia - dodał europoseł. 

Podczas rozmowy z Katarzyną Gójską Ryszard Czarnecki podkreślił, że aktywność prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest elementem szerszej strategii partii, do której przynależy - Platforma Obywatelska chce zmarginalizować partię Roberta Biedronia, walczy o ten elektorat i w rezultacie próbuje całą scenę polityczną w Polsce przesunąć w lewo - podkreślił Ryszard Czarnecki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 7.40

ans/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik KEP: nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 21:24
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, potępił parodię obrzędów religijnych, do jakiej doszło podczas Parady Równości w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękuję za mnóstwo pozytywnej energii". Rafał Trzaskowski do uczestników Parady Równości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:49
"Było radośnie i kolorowo, dziękuję za mnóstwo pozytywnej energii" - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po zakończeniu Parady Równości. Warszawska impreza wywołała liczne kontrowersje. Doszło na niej m.in. do sparodiowania mszy św., padały wulgarne i obraźliwe wypowiedzi pod adresem wyborców PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Halicki o "tęczowej mszy": nie służy sprawie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 10:52
- Kto przekracza granice, nie może spodziewać się braku reakcji z drugiej strony. Wszelkie skrajności, a w związku z tym powodowanie złych emocji, są niewskazane wtedy, gdy istotą jest poszanowanie siebie nawzajem. Jeśli intencją jest szacunek, to szacunek drugiemu też się należy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PO Andrzej Halicki.
rozwiń zwiń