X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alvin Gajadhur: rejestrujemy mniej wykroczeń

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:35
- Nasza flagowa akcja "Bezpieczny autokar", którą prowadzimy od 2003 roku, przynosi już efekty. Zatrzymujemy kierowcom coraz mniej dowodów rejestracyjnych oraz rejestrujemy mniej wykroczeń - powiedział w "Sygnałach Dnia" Alvin Gajadhur - Główny Inspektor Transportu Drogowego. 
Audio
  • Alvin Gajadhur: rejestrujemy mniej wykroczeń (Sygnały dnia/Jedynka)
Alvin Gajadhur
Alvin Gajadhur Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

 Inspekcja Transportu Drogowego wzmożyła kontrole ciężarówek i autokarów w okresie wakacyjnym. - Kontrolujemy autokary w trasie na głównych szlakach komunikacyjnych, po to, aby te wakacje mogły przebiec bezpiecznie. Inspektorzy sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, ale również kondycję kierowców: czy są trzeźwi i wypoczęci - dodał Alvin Gajadhur. 

W autokarach oraz ciężarówkach instalowane są tachografy, czyli urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców. Niestety zdarzają się przypadki, że do tych urządzeń montowane są elementy zakłócające ich pracę. - Wykrywamy różnego rodzaju magnesy, wyłączniki. Kierowca prowadzi pojazd i w tym czasie na tachografie rejestruje się jego odpoczynek. Jest to niedopuszczalne i grożą za to wysokie kary. Chodzi tu zwłaszcza o świadomość kierowców, do jakiej tragedii mogą oni doprowadzić stosując tego typu urządzenia - zaznaczył Główny Inspektor Transportu. 

Niebezpiecznym kierowcą jest nie tylko ten będący pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, ale również kierowca przemęczony, nie przestrzegający norm czasu pracy. - Kierowca może jechać maksymalnie 10. godzin dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni 9 godzin. Co jest ważne, po 4,5 godzinie ciągłej jazdy musi być minimum 45. minut przerwy. To dotyczy zarówno kierowców przewożących rzeczy i kierowców ciężarówek - dodał gość audycji. 

Ile czasu trwa kontrola prowadzona przez Inspektora? Jak wygląda sytuacja z autokarami, które przewożą dzieci do szkoły? Jakie ograniczenia w ruchu obowiązują w przypadku ciężarówek w okresie wakacyjnym?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Alvin Gajadhur (Główny Inspektor Transportu Drogowego) 

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 7.39

ans/ml


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fachowcy krytykują zmiany w "Ustawie o kierujących pojazdami". "Fatalnie napisane przepisy"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 19:12
Szkoły nauki jazdy przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak w przysłowiu, kursanci walą drzwiami i oknami. Chcą zdążyć przed 4 czerwca, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wydawania praw jazdy nowym kierowcom. Przepisy krytykują specjaliści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alvin Gajadhur: z kulturą polskich kierowców nie jest dobrze

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 10:39
"Z kulturą w drodze", to wspólna akcja Inspekcji Transportu Drogowego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma propagować kulturalne zachowanie Polaków za kierownicą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Bezpieczny autokar. Ferie 2019". Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:39
- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Jak zadbać o siebie i pasażerów?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:15
Pociąg, który jest rozpędzony do 120 km/h potrzebuje ok 1000 - 1300 metrów, aby się zatrzymać. Dla porównania samochód, który jedzie z tą samą prędkością potrzebuje niewiele ponad 60 m do zatrzymania. Maszynista, który widzi samochód na przejeździe kolejowo - drogowym może jedynie wcisnąć hamulec bezpieczeństwa i czekać. 
rozwiń zwiń