X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Moskwa: możemy zatrzymywać więcej wody niż robimy to do tej pory

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 08:55
- Nie mamy dużo wody w porównaniu do państw południa, ale możemy zatrzymać jej więcej niż zatrzymujemy do tej pory - powiedziała w "Sygnałach Dnia" Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Audio
  • Anna Moskwa o planowanych reformach w gospodarce wodnej (Jedynka)

Wiceminister przyznała, że istnieje problem zasobów wodnych posiadanych przez nasz kraj. Polska wypada blado na tle innych krajów i powinna posiadać zdecydowanie więcej wody, przy czym jak zaznaczyła, jest to jak najbardziej możliwe i trwają już prace w tym zakresie.

Jedno z pytań dotyczyło zmian w prawie wodnym i spekulacji o powstawaniu wielkich zbiorników wodnych - Trudno jest mówić o jednym, skutecznym środku na retencję wodną. Tylko jednoczesne uruchomienie wszystkich działań ma sens. W naszym programie jest zarówno budowa dużych zbiorników wodnych, poprzez budowę średnich i małych. Po nowelizacji prawa wodnego chcemy wprowadzić możliwość budowy zbiorników do 1000 m3 i do głębokości 2 metrów bez jakichkolwiek pozwoleń - zadeklarowała wiceminister.

woda free1200.jpg
Polska potrzebuje zbiorników retencyjnych: najpierw gnębiły nas powodzie, teraz susze

Anna Moskwa przyznała również, że gospodarka wodna wymaga szeregu reform. Równocześnie zapewniła, że ministerstwo posiada na to odpowiednie fundusze - Kłopoty mamy w każdym obszarze. Są one efektem wieloletnich zadbań w gospodarce wodnej oraz braku edukacji w tym zakresie. Nie można patrzeć na przywrócenie żeglowności rzek bez patrzenia na ich retencję. Chcemy kompleksowo ingerować w rzeki. Na duże inwestycje przeznaczona jest kwota 14 mld złotych w perspektywie do 2027 r. Posiadamy też środki z ministerstwa rolnictwa - oznajmiła wiceminister.

Gość "Sygnałów Dnia" poruszył też kwestię przekopu Mierzei Wiślanej - Wybieramy wykonawcę. Prace chcemy rozpocząć jesienią, a planujemy zakończyć je w 2022 r. Nie widzimy tu zagrożeń, wszystko idzie zgodnie z planem - zapewniła Anna Moskwa.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Anna Moskwa (wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej)

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 7.43

pk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak