X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmienia się egzamin na prawo jazdy. Co szykuje Ministerstwo Infrastruktury?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 12:22
Ministerstwo Infrastruktury wprowadza zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Będą one dotyczyć m.in. pracowników WORD-ów. Co się zmieni?
Audio
  • Egzamin na prawo jazdy - jakie zmiany? (Jedynka/ Sygnały dnia)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock

Główną zmianą będzie ograniczenie liczby egzaminów w ciągu dnia. Obecnie niektóre WORD-y przeprowadzają za dużo egzaminów dziennych, co negatywnie wpływa na jakość pracy egzaminatorów.

- Egzaminator będzie mógł przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych w zakresie prawa jazdy kategorii B i nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę. Taka zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych, co do liczby przeprowadzonych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli teraz więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców - mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Jak tę zmianę ocenia przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego? - Jeśli chcielibyśmy utrzymać ten czas i tę liczbę osób, która do tej pory przychodziła do nas na egzaminy, musielibyśmy zatrudnić dodatkowo od 7 do 9 egzaminatorów - twierdzi Sławomir Malinowski z warszawskiego WORD.

Jak bardzo zdający stresują się przed egzaminami i z jakiego powodu? Co czeka kierowców, którzy stracili prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu?

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadząca: Piotr Gociek, Daniel Wydrych

Reporter: Klaudia Porębska

Goście: Szymon Huptyś (Ministerstwo Infrastruktury), Sławomir Malinowski (WORD)

Data emisji: 02.07.2019

Godzina emisji: 6.33

DS/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: rozgrzewanie samochodu przed jazdą nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 10:24
- Zimą należy jeździć tak, jakby pedały w samochodzie miały parzyć w stopy. W przypadku pedału gazu jest to bardzo dobra rada. Starajmy się bardzo delikatnie operować gazem – radził Damian Śmigielski, ekspert motoryzacyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzeczpospolita": łatwiej o prawo jazdy, koniec z wielokrotnym oblewaniem kursantów

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 21:00
Koniec z wielokrotnym oblewaniem kursantów na egzaminach – zapowiada resort infrastruktury. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przygotował zmiany dla kandydatów na kierowców i tych, którzy już jeżdżą - czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczypospolitej". 
rozwiń zwiń