X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja SOS Rodzinie. Jak nie obciążać dzieci własnymi problemami?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 09:34
- Chcemy pokazać, że dzieci posiadają plecaki, których nie widać i w tych plecakach jest nienawiść, złość, poniżenie, kredyt czy kłótnia między rodzicami. To jest taki balast, które dziecko niesie aż w dorosłość - mówi Barbara Rajkowska z SOS Wioski Dziecięce. 
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, w ramach kampanii społecznej "Problemy dorosłych to ciężar dla dzieci" przeprowadziło badania, z których wynika, iż 73 procent ankietowanych kłóci się przy swoim dziecku, ponad 50 procent krytykuje swojego partnera, a 75 procent uważa dzieci za przyjaciół. - Jeżeli jesteśmy przyjaciółmi dla swoich dzieci to my je zawsze wspieramy, ale jeżeli chcemy, żeby dzieci nas wspierały to wtedy jest to forma zaniedbania. To jest odwrócenie ról w rodzinie i to oznacza, że my krzywdzimy dzieci i chcemy, żeby one pomagały nam rozwiązywać problemy - podkreśla Anna Choszcz-Sendrowska z SOS Wioski Dziecięce. 

Aby zachować poprawne relacje między rodzicami a dziećmi ważnym jest aby nie bagatelizować pojawiających się problemów. - Pamiętajmy o jednej rzeczy, gdy kłócimy się pamiętajmy, aby nie robić tego przy dziecku. Natomiast jeżeli pojawi się problem typu śmierć w rodzinie, to też nie możemy go zbagatelizować, bo dziecko będzie to widziało - apeluje Barbara Rajkowska. 

Akca SOS Rodzinie zwraca uwagę przede wszystkim na zjawisko parentyfikacji, kiedy to dziecko zaspokaja pragnienia rodziców i tym samym staje się odpowiedzialne za dobro rodzica. - Od 35. lat zajmujemy się opieką zastępczą i obserwujmy morze łez dzieci, które były krzywdzone w różny spośób i musiały wejść w role dorosłych. Często to były bardzo małe dzieci, sześcio i siedmioletnie, które musiały opiekować się rodzeńśtwem - powiedziała na antenie radiowej Jedynki Anna Choszcz-Sendrowska. 

W ilu lokalizacjach jest prowadzony program SOS Rodzinie? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Krzysztof Grzesiowski

Goście: Anna Choszcz-Sendrowska i Barbara Rajkowska (SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 6.07.2019

Godzina emisji: 7.15

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomóż dzieciom w nierównej walce z życiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:10
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od 35 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców, a także tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie obejmuje obecnie 1530 dzieci. Nowa kampania Stowarzyszenia zwraca uwagę na to, z jakimi problemami mierzą się jego podopieczni.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzicielstwo w XXI wieku. Jak ważna jest rola ojca?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 09:15
Jutro (23.06) w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Obchody tego święta zostały zapoczątkowane w XX wieku w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Richarda Nixona. Jaką rolę odgrywa ojciec w dzisiejszych czasach? 
rozwiń zwiń