Marcin Romanowski: jest dużo analogii między sprawami drukarza i pracownika IKEI

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 10:30
- Prawo karne nie powinno tak dalece ingerować w sferę działań człowieka, wolności gospodarczej ani naruszać czyjegoś sumienia, wyznania czy światopoglądu - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do sprawy drukarza z Łodzi.
Audio
  • Marcin Romanowski o sprawie drukarza, byłego już pracownika IKEI i zagranicznych aktach stanu cywilnego (Sygnały dnia/Jedynka)

W mediach nie milkną echa sprawy drukarza, którego sąd uznał za winnego, a który odmówił wydruku baneru fundacji LGBT. Teraz postępowanie zostanie wznowione.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

Wiceminister o sprawie drukarza

- W tym przypadku nie chodziło o to, kto zamawiał usługę, ale o to, co było jej przedmiotem - tłumaczył w radiowej Jedynce podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

- Chodziło o treść materiałów promocyjnych, które miały być obecne w sferze publicznej, więc jest całkowicie zrozumiałe, że ktoś, kto nie zgadza się z ich treścią, nie powinien być zmuszany do ich promowania - dodał Marcin Romanowski.


romanowski 1200 pap.jpg
Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

W opinii wiceministra sprawiedliwości "nie można karać za to, że ktoś działa zgodnie ze swoim sumieniem". - To jest niedopuszczalne - podkreślił.


pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Bp Wojda: Marsz Równości szydzi z wiary i sprzyja dyskryminacji innych

Wiceminister: dużo analogii między sprawą drukarza a pracownika firmy IKEA

Marcin Romanowski mówił też o sprawie pracownika IKEI, który miał zostać zwolniony z powodu swoich poglądów religijnych. - Jest dużo ciekawych i bolesnych analogii między sprawą drukarza a pracownika firmy IKEA - podkreślił wiceminister.

- W pierwszej mieliśmy do czynienia z próbą ukarania, a tu mamy do czynienia z naruszeniem praw pracowniczych - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * * * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marcin Romanowski (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 8.15

kstar

Czytaj także

Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:42
Wraca sprawa drukarza, którego sąd uznał za winnego, a który odmówił wydruku baneru fundacji LGBT. Teraz postępowanie zostanie wznowione. - Zawsze będziemy opowiadać się za wolnością - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń