Jadwiga Wiśniewska: Frans Timmermans był kandydatem nie do przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 08:29
- Jestem bardzo mocno przekonana, że relacje z KE muszą być oparte na dialogu i partnerskiej współpracy. Wybór Ursuli von der Leyen jest nadzieją na to. Takiego zapewnienia nie dawał nam kandydat socjalistów - mówiła w "Sygnałach dnia" europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.
Audio
  • Jadwiga Wiśniewska o nowej szefowej KE Ursuli von der Leyen (Sygnały dnia/Jedynka)
Jadwiga Wiśniewska
Jadwiga WiśniewskaFoto: FACEBOOK.COM/JADWIGA WIŚNIEWSKA

Ursula von der Leyen została nową szefową Komisji Europejskiej. 383 europosłów było za, 327 przeciw, 22 wstrzymało się od głosu. Potrzebna była bezwzględna większość, czyli 374 głosy. Urząd obejmie 1 listopada.

Dworczyk Sygnały Dnia 02 1200.jpg
Szef KPRM: Ursula von der Leyen daje nadzieję na merytoryczny dialog

Jadwiga Wiśniewska uważa, że był to bardzo istotny wybór jeśli chodzi o przyszłość Unii Europejskiej. Gość Jedynki podkreśliła, że Ursula von der Leyen ma twardą postawę wobec Rosji, zdecydowanie popiera obecność w NATO, a także mówi o sprawiedliwej transformacji klimatycznej.

- Dla nas bezpieczeństwo energetyczne to tak naprawdę bezpieczeństwo narodowe. Nie możemy w krótkiej perspektywie zrezygnować z węgla. Taka decyzja byłaby wymierzona w polską gospodarkę - tłumaczyła europosłanka PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * * 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Jadwiga Wiśniewska (europosłanka PiS)

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 8.15

mr

Czytaj także

Michał Dworczyk o Ursuli von der Leyen: daje nadzieję na merytoryczny dialog

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 07:39
- To kandydatura kompromisu. Jesteśmy ostrożnymi optymistami - tak o nowej szefowej Komisji Europejskiej mówił w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń