Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej: projekt "Zwiastun" łamie stereotypy nt. Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 11:05
- Chcemy, by przez aktywne niwelowanie stereotypów, żołnierze stacjonujący Polsce zobaczli, jaki nasz kraj jest naprawdę - mówił o projekcie "Zwiastun" wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz.
Audio
  • Cezary Jurkiewicz o projekcie "Zwiastun" Polskiej Fundacji Narodowej (Sygnały dnia/Jedynka)
Armia USA, zdjęcie ilustracyjne
Armia USA, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Projekt "Zwiastun" to projekt skierowany do żołnierzy stacjonujących w Polsce. Rozpoczęliśmy od tych, którzy stacjonują w Bemowie Piskim, czyli od żolnierzy armii amerykańskiej, brytyjskiej, chorwackiej i rumuńskiej. Doszliśmy do wniosku, że oprócz edukacji w ich rodzimych krajach ważne jest, by ruszyli także w Polskę i coś zobaczyli - mówi wiceprezes.

Na razie żołnierze byli w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Wroclawiu. - Na tym właśnie polega nasz projekt. Jest pewien stereotyp naszego kraju, który trzeba przepracować i tej pracy jest przed nami dużo - wyjaśnia Cezary Jurewicz.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Cezary Jurkiewicz (wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej)

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 8.15

koz/ag

Czytaj także

Tomasz Siemoniak o konferencji bliskowschodniej: mocno wpisujemy się w jedną ze stron

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 08:57
- Nie widzę polskiego interesu w tej konferencji. Obecnie rządzący, czy premier, czy minister Jacek Czaputowicz, wyraźnie nie powiedzieli co Polska na tym zyska - powiedział na antenie Jedynki Tomasz Siemoniak, wiceszef PO i były szef MON. Polityk odniósł się do rozpoczynającej się konferencji bliskowschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes stołecznego WOPR: dajcie się uratować. Kąpcie się tam, gdzie was widzimy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 09:16
Komenda Główna Policji odnotowała od początku kwietnia 99 utonięć. - Do większości utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych, gdzie nie ma ratowników ani kąpielisk - mówi w "Sygnałach dnia" prezes stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak.
rozwiń zwiń