X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radosław Fogiel: chodzi o to, żeby były jasne reguły ws. lotów

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 08:08
- Kluczową sprawą nie jest kto ile latał, bo do tego wszyscy byli uprawnieni. Chodzi o to, żeby teraz były jasne reguły - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce zastępca rzecznika PiS o nowej ustawie regulującej loty najważniejszych osób w państwie. 
Audio
  • Radosław Fogiel o przepisach regulujących loty HEAD (Jedynka/Sygnały dnia)
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Polskie Radio

Projekt nowych regulacji ws. lotów HEAD przedstawił 16 sierpnia szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Zapowiedział, że w ustawie pojawi się nowy zapis umożliwiający utworzenie Centralnego Rejestru Lotów polityków oraz podział na rodzaje lotów realizowanych z najważniejszymi osobami w państwie. Szef KPRM podkreślił, że dokument ma się opierać się na trzech filarach: jawności, jasności reguł i odpowiedzialności. Projektem nowego aktu prawnego Sejm ma się zająć na najbliższym posiedzeniu, pod koniec sierpnia. 

Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel podkreślił w radiowej Jedynce, że ustawa dotycząca lotów HEAD jest potrzebna. - Jeśli mówimy o uregulowaniach czysto prawnych, to tutaj było pole do niejasności - powiedział Fogiel. - Ta nowa ustawa, we współpracy mam nadzieję również z opozycją, która powstanie, będzie to jasno określać - dodał.

Gość Jedynki, pytany był też o wystawienie na liście podkarpackiej w Krośnie na pierwszym miejscu Marka Kuchcińskiego, który zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu po ujawnieniu informacji o lotach rządowym samolotem razem z rodziną. -  Pan marszałek od wielu kadencji zajmuje tę pierwszą pozycję. W tym roku rzeczywiście ma to dodatkowy wydźwięk w kontekście tego zamieszania z lotami, którego pan marszałek padł ofiarą - odpowiedział Fogiel. Wskazał też, że marszałek w ten sposób podda się weryfikacji wyborców.

W audycji mówiono też o byłych politykach związanych z PiS, którzy w najbliższych wyborach będą startować z list Koalicji Obywatelskiej. - To daje do myślenia co do zasobów kadrowych PO, jeżeli dość dużym wsparciem na listach są osoby, które nie sprawdziły się w PiS - ocenił Fogiel. Jego zdaniem szczególnie zaskakująca może być w Rzeszowie kandydatura Pawła Poncyliusza, który mówił, że nie rozumie Polski wschodniej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika PiS)

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Loty VIP-ów. Politycy PiS i PO komentują nowe propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 19:16
– Zasmuciła mnie informacja, że jedyny klub parlamentarny, który nie chciał dyskutować nad założeniami projektu ws. lotów VIP-ów, to PO – mówił w "Pulsie Trójki" Jarosław Krajewski, poseł PiS. W odpowiedzi Bogdan Klich, senator PO, stwierdził, że partia rządząca – przedstawiając projekt – chce przykryć clou problemu.
rozwiń zwiń