X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Kierwiński: pakt senacki ma zapobiec bratobójczej walce

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 07:45
- Rozmowy o podziale miejsc na wspólnych listach opozycji do Senatu niedługo się zakończą, a od przedstawienia ostatecznych ustaleń dzielą nas godziny lub dni. Cel jest jeden – nie dopuścić do bratobójczej walki w Senacie na listach opozycyjnych – powiedział w Jedynce Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Marcin Kierwiński o programie PO i wspólnych listach opozycji (Jedynka/Sygnały dnia)

Ogłaszając w poniedziałek tzw. jedynki Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, lider PO, powiedział, że ”nie wystarczy być anty-PiS-em, nie wystarczy być przeciw. Jesteśmy koalicją, która ma dobry pogram, z którym pójdziemy do ludzi”. Pytany o to, co będzie bazą tego programu, Marcin Kierwiński, mówił, że będzie to tzw. szóstka Schetyny.

Marcin Kierwiński, odnosząc się do tego, że ogłoszono już wcześniej dwie szóstki Schetyny,  w tym gospodarczą w 2017 roku i kolejną przed wyborami wraz z Katarzyną Lubnauer, mówił, że różnią się one co do rozwijanych haseł, ale podstawowe kwestie pozostają takie same.

Jak wyjaśniał, od dłuższego czasu Platforma Obywatelska mówi o problemach służby zdrowia, konieczności walki o czyste powietrze, ustawie antysmogowej. - Do tego mówiono wiele o konieczności pobudzenia polskiej gospodarki, wsparcia dla seniorów oraz dla wchodzących na rynek pracy, głównie dla tych, którzy decydują się na samozatrudnienie – dodał.

Pakt w sprawie Senatu

Jeśli chodzi o tzw. pakt senacki, projekt wystawienia wspólnych kandydatów opozycji, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przedstawiła taki zarys planu: 80 kandydatów wskaże KO, 14 PSL, 6 SLD. Czy to ostateczny kształt tego planu i porozumienie będzie podpisane? - Liczby jeszcze nie są do końca ustalone, trwają rozmowy - odparł Marcin Kierwiński.

Jak dodał, idea jest taka, że jeżeli w danym okręgu kandydata wystawia KO, czy Lewica etc. to inni sygnatariusze porozumienia nie wystawiają już kolejnego. 

Porozumienie w sprawie komponowania wspólnych list do Senatu ma dotyczyć kandydatów Koalicji Obywatelskiej, SLD i PSL- Koalicji Polskiej. 

Sprawa Krzysztofa Kwiatkowskiego

Marcin Kierwiński, pytany o ew. kandydaturę Krzysztofa Kwiatkowskiego w wyborach do Senatu, mówił, że dziś nie ma go wśród nazwisk, które rekomendowała PO, choć zgodził się, że jest to osoba ważna w polskiej polityce. - Jeżeli deklaruje, że przedstawi w środę swoje plany, to zakładam, że może być i tak, że są to plany dotyczące samodzielnego startu z niezależnego komitetu – mówił.

Krzysztof Kwiatkowski złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. 

Więcej w nagraniu audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 7:15

Jedynka/PAP/IAR/agkm/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarząd PO zaakceptował listy wyborcze. "Są jeszcze sporne okręgi"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:57
- Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu - poinformowała dziennikarzy była premier i była szefowa PO Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos (PiS): opozycja jest mocno zagubiona

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 17:09
- Do wyborów zostały niecałe dwa miesiące, a opozycja jest mocno zagubiona. Platforma Obywatelska z prezentacją swoich kandydatów startuje dość późno - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń