Piotr Zgorzelski (PSL): nie będzie wspólnej listy opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:45
- Nie ma żadnego paktu w sprawie Senatu, całkowicie to dementuję - podkreślił w radiowej Jedynce polityk PSL Piotr Zgorzelski. - Nie ma potrzeby budowania koalicji. Wystawia się kandydata, zbiera podpisy i rejestruje - dodał.
Audio
  • Piotr Zgorzelski (PSL) o szansach Koalicji Polskiej w wyborach i kampanii wyborczej (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Piotr Zgorzelski (PSL) o szansach Koalicji Polskiej w wyborach i kampanii wyborczej (Jedynka/Sygnały dnia)

Ostatni sondaż daje ugrupowaniom PSL i Kukiz '15 razem 4 procent  - Jesteśmy pełni optymizmu – stwierdził jednak polityk PSL Piotr Zgorzelski. Odnosząc się do wyników wspomnianego badania opinii społecznej, dodał, że dziś sondaże często kształtują opinię publiczną, choć powinny ją badać. Jego zdaniem trzeba mieć dystans do sondaży, choć oczywiście brać je pod uwagę. Gość Jedynki dodał, że w przedostatnim sondażu wynik był 6,5 procent poparcia, a poprzedni 9.

- Jesteśmy optymistyczni, jeśli chodzi o projekt Koalicji Polskiej, który jest zbudowany z wielu podmiotów: PSL, Kukiz’15, środowiska przedsiębiorców, samorządowców, Unii Europejskich Demokratów - mówił.

- Nasz projekt ma niwelować nienawiść. Nie trzeba wybierać większego zła. Nie chcemy być antyPiS-em, ani antyopozycją. Jesteśmy projektem dla tych ludzi, którzy chcą racjonalnego centrum, byśmy mogli spokojnie żyć - mówił też Piotr Zgorzelski (PSL).

Więcej o projekcie Koalicji Polskiej i kampanii wyborczej - w nagraniu audycji.

. .

Audycja: "Sygnały dnia".

Prowadzący: Jacek Łęski

Gość: polityk PSL Piotr Zgorzelski

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 8:15

Jedynka/IAR/agkm

Zobacz więcej na temat: POLSKA polityka USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarząd PO zaakceptował listy wyborcze. "Są jeszcze sporne okręgi"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:57
- Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu - poinformowała dziennikarzy była premier i była szefowa PO Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos (PiS): opozycja jest mocno zagubiona

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 17:09
- Do wyborów zostały niecałe dwa miesiące, a opozycja jest mocno zagubiona. Platforma Obywatelska z prezentacją swoich kandydatów startuje dość późno - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń