Zachować pamięć o historii. Trwa akcja "Moje archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 08:39
W ramach audycji "Lato z Radiem" trwa akcja "Moje archiwum", której partnerami są Archiwum Akt Nowych oraz Polska Fundacja Narodowa. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz innych wyjątkowych rodzinnych pamiątek związanych z okresem odzyskania niepodległości. W wielu domowych archiwach czekają na odkrycie unikatowe eksponaty, ważne i cenne nie tylko dla najbliższej rodziny.
Audio
  • Trwa akcja "Moje archiwum" (Sygnały dnia/Jedynka)

- To niesamowicie istotna akcja mająca na celu dotarcie do pamiątek z przeszłości, okruchów wspomnień, świadków historii - mówi w " Sygnałach dnia" Michał Góras z Polskiej Fundacji Narodowej. - Polska Fundacja Narodowa wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu zachowanie polskiej tożsamości związanej z naszymi rodzinami, z naszym dziedzictwem kulturowym. Dzięki Polskiemu Radiu, Archiwum Akt Nowych i Polskiej Fundacji Narodowej każdy ma możliwość przesłania zdjęcia za pomocą strony internetowej. Są perełki, komisja ma niesamowity wybór - dodaje.

Więcej informacji w serwisie specjalnym Moje Archiwum.

- Od lat przekonujemy się, że każdy z Polaków ma jakieś archiwum - ważniejsze lub mniej ważne - dotyczące polskiej historii, polskich rodzin, ich wkładu w niepodległość  - mówi z kolei Mariusz Olczak z Archiwum Akt Nowych. - Często spotykamy się tym, że ludzie posiadający ciekawe dokumenty uważają, że są one mało istotne, mało ważne. Tak nie jest. Nie tylko dokumenty po ministrze, premierze, prezesie, osobach funkcyjnych są istotne. Dokumenty zwykłych ludzi też niosą informacje - dodaje i podkreśla, że dzięki Polskiemu Radiu i Polskiej Fundacji Narodowej, Archiwum Akt Nowych jest w stanie zwiększać zasób archiwów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Hejke

Gość: Mariusz Olczak (Archiwum Akt Nowych), Michał Góras (Polska Fundacja Narodowa)

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 7:40

kh

Czytaj także

Zachować pamięć. Akcja "Moje Archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:23
Partnerami akcji jest Archiwum Akt Nowych oraz Polska Fundacja Narodowa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Moje Archiwum". Historia dzieje się codziennie, a my bierzemy w niej udział

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 09:33
- Mała, rodzinna historia jest właśnie najbardziej afektowana, odczuwama. Często mówimy o historii narodów, systemów politycznych, a przecież historia dzieje się w codzienności, my w niej bierzemy udział - mówił w Polskim Radiu Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej
rozwiń zwiń