X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:36
- Czas, który przeżywamy w Polsce jest gorący i nie obejdzie się w bez prób wciskania tego wydarzenia w różne koleiny polityczne, propagandowe. To jest wydarzenie religijne i religia, tak jak ją rozumie i realizuje chrześcijaństwo, to więź człowieka z Bogiem - mówił o akcji "Polska pod Krzyżem" w "Sygnałach dnia" biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering. 
Audio
  • Bp Wiesław Mering o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy Mering
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy MeringFoto: PAP/Tytus Żmijewski

We Włocławku na lotnisku Kruszyn odbędzie się dziś spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy wydarzenia, Fundacja Solo Dios Basta i diecezja włocławska spodziewają się około 100 tysięcy uczestników. -Wrażliwość religijna, zapotrzebowanie religijne w Polakach nie osłabło, tylko to jest ciągle żywe i ciagle dla wielu ludzi ważne - podkreślił biskup. 

Gość audycji w rozmowie z Małgorzatą Jędrzejczyk wspomniał ks. Jerzego Popiełuszkę, który był oddanym kapłanem i do końca życia wiernie służył Kościołowi i Ojczyźnie. - Ksiądz Jerzy przeszedł bardzo dosłownie przez krzyż Chrystusa. (...). Ponieważ dzisiaj mamy akurat dzień jego urodzin, trudno nie widzieć w tym jakiegoś znaku, że stajemy pod krzyżem, w tym miejscu, gdzie papież po raz pierwszy mówił o księdzu Popiełuszce jako o człowieku świętym - dodał. 

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny

***

Wydarzenie będzie relacjonowane przez Polskie Radio. W sobotę o godz. 20:15 na antenie radiowej Jedynki transmitowana będzie droga krzyżowa, po północy zaplanowano dyskusje w audycji Muzyka Nocą w Jedynce, a w niedzielny pranek relacje podsumowujące wydarzenie w audycji Muzyczne rozmowy w Trójce oraz w Familijnej Jedynce. Specjalny serwis internetowy przygotował portal PolskieRadio24.pl.

Akcja "Polska pod krzyżem" zgromadzi setki tysięcy ludzi na kilku kontynentach. W Polsce weźmie w niej udział około tysiąca miejscowości. Poparcie dla akcji wyraził papież Franciszek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Rozmawia: Małgorzata Jędrzejczyk 

Gość: Wiesław Mering (biskup diecezji włocławskiej) 

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 8.15

IAR/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bp Mering o akcji "Polska pod Krzyżem": poprzez takie zgromadzenie poznajemy swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:05
- Trzeba wrócić pod krzyż, żeby przypomnieć sobie, że wszystkie te ataki na chrześcijan, Kościół i instytucje katolickie, to nie jest nic nowego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.
rozwiń zwiń