J. Kwieciński: będziemy bezwzględni dla przestępców, przyjaźni dla podatników

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:11
- Moim celem jest, żeby ta administracja była bezwzględna dla przestępców, dla mafii, a z drugiej strony przyjazna dla podatników - czyli dla nas wszystkich - mówił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na antenie Jedynki.
Audio
  • Jerzy Kwieciński: administracji finansów musi być przyjazna dla podatników (Sygnały dnia/Jedynka)

kwiecinski 1200 pap.jpg
Konwencja PiS w Katowicach. Jerzy Kwieciński: stawiamy na inwestycje

20 września Jerzy Kwieciński został mianowany nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Szef resortu zadeklarował, że stabilność finansów publicznych jest dla niego najważniejszym celem. Podkreślił również, że chce dbać o dobre warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Na antenie Jedynki szef resortu mówił, że "z jego punktu widzenia te trzy ministerstwa są niezwykle istotne". - To są najważniejsze ministerstwa w rządzie, do tego dochodzi ogromna administracja. Trzeba stworzyć sprawną administrację i sprawnie nią zarządzać - to jest klucz. Moim celem jest, żeby ta administracja była bezwzględna dla przestępców, dla mafii, a z drugiej strony przyjazna dla podatników - czyli dla nas wszystkich - mówił minister.

- Ta integracja o której mówię, wspólne działanie przedtem rozdzielonych służb, niesie zupełnie nową perspektywę na przyszłość. Szalenie ważne jest skuteczne wykorzystywanie nowoczesnych instrumentów. To było kluczem dla sukcesu administracji w ostatnich latach. To wyzwanie, ale jednocześnie wielka przyjemność współpracować z takim dobrym zespołem - i w Ministerstwie Finansów i w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - podkreślił Jerzy Kwieciński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

GośćJerzy Kwieciński (minister finansów, inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 23.09.19

Godzina emisji: 7.40

pb/kh

Czytaj także

J. Kwieciński: na koniec roku będzie 100 tys. mieszkań w budowie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 10:25
- Mamy przygotowane dziesiątki inwestycji w całym kraju. Zobowiązałem się, że na koniec tego roku będzie 100 tys. mieszkań w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier wskazał J. Kwiecińskiego na szefa Ministerstwa Finansów

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:48
Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, Jerzy Kwieciński pozostanie jednocześnie ministrem inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń