Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki nadal będzie premierem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:50
- Premier Mateusz Morawiecki stworzył, a potem kierował bardzo sprawnym rządem. Jego zaangażowanie na forum międzynarodowym, a także krajowym zostało dostrzeżone niemal przez wszystkich - mówił w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk powiedział, że Mateusz Morawiecki pozostanie premierem (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Michał Dworczyk powiedział, że Mateusz Morawiecki pozostanie premierem (Sygnały dnia/Jedynka)

Zjednoczona Prawica startująca pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości wygrała wybory parlamentarne, uzyskując w Sejmie 235 mandatów. Pojawiły się pytania, kto będzie premierem nowego rządu. Michał Dworczyk na antenie radiowej Jedynki zdementował pogłoski o tym, że Mateusza Morawieckiego miałby zastąpić prezes PiS Jarosław Kaczyński.

pap_premier_morawiecki1200.jpg
Piotr Müller: premierem nowego rządu będzie Mateusz Morawiecki

- Prezes Jarosław Kaczyński był doskonałym premierem w latach 2006-2007, ma niezwykłe, unikalne kompetencje do tego, żeby pełnić rolę premiera, ale wielokrotnie podkreślał, że z jego punktu widzenia najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki - tłumaczył szef KPRM.

"Wyciągniemy wnioski"

Gość Jedynki na pytanie, czy zmieni się układ sił w rządzie, odpowiedział, że "trzeba przeanalizować działania poszczególnych resortów i wyciągnąć wnioski".

- Ogłosiliśmy program na konwencji w Lublinie. Jego celem jest budowa państwa w modelu solidarnościowo-republikańskim. Państwa, gdzie najważniejszym azymutem jest godność człowieka - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Michał Dworczyk mówił również o okręgach jednomandatowych, prezesie NIK Marianie Banasiu, a także aferze Amber Gold.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 7.15

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Mateusz Morawiecki pozostanie premierem, to poza dyskusją

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 21:44
- Premierem nowego rządu będzie Mateusz Morawiecki, to poza dyskusją - powiedział we wtorek wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie). Dodał, że jego partia w pełni zgadza się w tej sprawie z Prawem i Sprawiedliwością.
rozwiń zwiń