Komorowski chce łączyć Polskę, Kaczyński wygrany

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 23:45
Goście wyborczego studia radiowej jedynki są zgodni, że powyborcze wystąpienia Bronisława Komorowskiego było bardzo dobre. Są też zgodni, że choć Jarosław Kaczyński przegrał wybory, to może czuć się wygrany

- Kiedy Bronisław Komorowski mówi od siebie to wypada bardzo dobrze - ocenił publicysta Anatol Arciuch. I chwali deklarację, że Komorowski chce być prezydentem wszystkich Polaków. Jego zdaniem, prezydent i premier powinni być w Polsce z jednej opcji politycznej.

Profesor Henryk Domański podkreśla, że Bronisław Komorowski kilka razy powołał sie na etos Solidarności.

Red Andrzej Jonas widzi zaś podobieństwo wystąpienia Bronisława Komorowskiego do wystąpienia Baracka Obamy po wygranych przez niego wyborach. - Przemówienie było mądre, bo nie definiowało programu. Prezydent stawia sobie za cel łączenie Polski - mówi Jonas.

 

Jarosław Kaczyński może czuć się wygrany - oceniają goście wyborczego studia Jedynki. - Wrażenie jest takie, że Jarosław Kaczyński zrobiło to, na co mu zależało. Zrobił taki wynik, że może jeszcze popsuć humor Komorowskiemu - mówi Zuzanna Dąbrowska oceniając  wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

- Zaraz, zaraz, kto wygrał te wybory - żartował Andrzej Jonas. Jego zdaniem, z wystąpień prezesa PiS i członków jego sztabu wynika, że są oni bardzo zadowoleni z wyników.

 

Oprócz wyborów prezydenckich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zafundowała Polakom, wraz z Programem Pierwszym Polskiego Radia, drugie wydarzenie - zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu, który może pomóc w sytuacjach klęsk zywiołowych. - To był supretermin - mówi w Jedynce Jurek Owsiak. I podkreśla znaczenie organizacji pozarządowych.

 

Uczestnicy dyskusji zwrócili też uwagę, na rosnacą rolę socjologów. Przy okazji Wiesław Gałązka, specjalista do spraw wizerunku, zwrócił uwagę, że miniona kampania wyborcza była wyjątkowo spokojna. Zaś Jurek Owsiak wspomniał o egzemplarzy konstytucji, podpisanym przez obu kandydatów na prezydenta.

 

Goście dyskusji ocenili również wypowiedź prof. Jadwigi Staniszkis, która powiedziała, iż prawdziwa władza jest w kancelarii premiera. - Potwierdziła, chyba po raz pierwszy słowa Donalda Tuska - żartuje Zuzanna Dąbrowska. Dyskutanci zgodnie mówią, że prezes PiS może czuć się wygranym. - Jarosław Kaczyński był skazany na zwycięstwo - podkreśla Andrzej Jonas. Do grona rozmówców dołączył też dr Rafał Chwedoruk, który uważa, że oficjalne wyniki nie będą znacznie różnić się od sondaży. Ale pewnym znakiem czasów jest to, że w drugiej turze wyborów znacznie zmniejszyła się liczba osób odmawiających poddania się sondażom.

Dyskutanci zastanawiają się, czy przez rok, jaki pozostał do wyborów parlamentarnych, Jarosław Kaczyński utrzyma wizerunek z kampanii wyborczej.

 

Dyskutanci zastanawiają się ponadto, jaki los czeka inne partie niż PO i PiS, a także jaką przyszłość mają ich liderzy - Grzegorz Napieralski czy Waldemar Pawlak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy na Wyspach wybrali B. Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2010 03:16
W siedmiu obwodach wyborczych w Szkocji, dwóch w Londynie i jednym w zachodniej Anglii wygrał Bronisław Komorowski przed Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Napieralskim - wynika z nieoficjalnych danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Exit poll: Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 20:45
Bronisław Komorowski pokonał prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Według sondażu TNS OBOP dla TVP kandydat PO zdobył 53,1 proc. głosów a kandydat PiS 46,9 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Moskwie wygrał Komorowski

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 21:15
Polacy głosujący w Moskwie poparli w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Swoje głosy oddało na niego prawie 80% wyborców. W lokalu wyborczym w Ambasadzie Polski w Moskwie głosowało 581 wyborców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski prowadzi

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 22:39
Według wstępnych danych exit polls, podanych w Wieczorze Wyborczym w TVP Info w drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał kandydat Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski uzyskując 53,1 proc. poparcia.
rozwiń zwiń