Wybory prezydenckie. Marcin Kierwiński: mamy kilka doskonałych kandydatur

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 07:59
- Na pewno Małgorzata Kidawa-Błońska jest najpoważniejszym kandydatem na tę chwilę. Jej dotychczasowa kariera polityczna i wyniki wyborcze pokazują, że ma wielkie szanse wygrania z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński o wyborze kandydata opozycji na wybory prezydenckie. 
Audio
  • Marcin Kierwiński o kandydacie opozycji na prezydenta, wyborze prezydium Senatu i marszałku seniorze Sejmu (Sygnały Dnia/Jedynka)
Marcin Kierwiński
Marcin Kierwiński Foto: Jedynka

Jak donosi "Wprost", Donald Tusk powiedział szefowi Polskiego Stronnictwa Ludowego, że uważa go za najpoważniejszego kandydata w wyborach prezydenckich. Pytany o tę kwestię w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, nie zgodził się z tą tezą.


trio 1200 twity.jpg
"Wymiana uprzejmości" między KE i PSL na Twitterze. Poszło o słowa S. Nitrasa

- Donald Tusk jest politykiem, który nie potrzebuje rzecznika w formie jakiejkolwiek gazety, jeśli coś chce przekazać wyborcom - stwierdził Marcin Kierwiński. - Władysław Kosiniak-Kamysz jest ważną postacią o tyle, że jest liderem ważnej partii politycznej - dodał.

Na uwagę, że Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej podważała powagę PSL, bo ugrupowanie to miało tylko 8 proc. poparcia w ostatnich wyborach, rozmówca Katarzyny Gójskiej odparł, że "bycie ważną partią i 8-proc. poparcie się nie wykluczają". - 8 proc. wyborców to też wiele - ocenił.

Gość Jedynki przypomniał, że Tusk jasno mówił, że opozycja powinna postawić na kandydata, który ma największe szanse na zwycięstwo. - Z całym szacunkiem dla pana prezesa Kosiniaka-Kamysza, większe szanse moim zdaniem ma osoba, którą wskaże największa partia opozycyjna, czyli Koalicja Obywatelska - powiedział poseł. - Mamy kilka doskonałych kandydatur - podkreślił i wskazał Małgorzatę Kidawę-Błońską, Rafała Trzaskowskiego, Radosława Sikorskiego, Bartosza Arłukowicza. 

Zdaniem Kierwińskiego kandydata należy wskazać, a nie wybierać go w prawyborach, ponieważ jest zbyt mało czasu na ich przeprowadzenie. 

W programie poruszono też temat wyboru prezydium Senatu i marszałka seniora Sejmu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marcin Kierwiński (PO-KO)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina: 8.15

fc/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ł. Warzecha: decyzja D. Tuska może być rezygnacją z życia politycznego w kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 09:52
Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Agaton Koziński uważa, że ta decyzja może zaszkodzić nie tyle PO, co obozowi rządzącemu, Łukasz Warzecha sugeruje, że to rezygnacja byłego premiera z polskiej polityki, natomiast Tomasz Sakiewicz uważa, że polityk czeka na rozwój wydarzeń w PO.
rozwiń zwiń