X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: to jest rząd kontynuacji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:23
- Są pewne zmiany strukturalne, o których mówił premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Sytuacja będzie się rozwijać w sposób bardzo klarowny - mówił o nowym składzie rządu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej o składzie nowego rządu (Jedynka/Sygnały dnia)

Gość radiowej Jedynki stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce kontynuować działania, które rozpoczął w 2015 roku. - Jesteśmy przygotowani do tego, aby ciężko pracować na rzecz rozwoju Polski - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

morawiecki rząd 1200 eastnews.jpg
Oto skład nowej Rady Ministrów

Minister obrony narodowej podkreślił ponadto, że obietnice wyborcze Zjednoczonej Prawicy są aktualne i zostaną zrealizowane.

- Chcemy podkreślić, że te pięć zadań, o których mówiliśmy w kampanii wyborczej, to jest zobowiązanie, które wypełnimy w najkrótszym możliwym czasie. Chodzi o badania profilaktyczne osób po 40 roku życia, obwodnice czy mniejszy ZUS - wyliczał Mariusz Błaszczak, dodając, że jest cały katalog wyzwań.

Polityka klimatyczna i gospodarka

Jednym z nich, jak mówił gość Piotra Goćka, jest polityka klimatyczna. - To przesłanie Unii Europejskiej, na tych sprawach skoncentrowana jest Bruksela, stąd powołanie ministerstwa, które będzie zajmowało się tymi kwestiami - mówił minister.

Polityk dodał, że szefem Ministerstwa Klimatu został Michał Kurtyka, który jest specjalistą w tej dziedzinie. - To jest wyzwanie (polityka klimatyczna - red.) któremu sprostamy - stwierdził Mariusz Błaszczak.

CZYTAJ TAKŻE: Nowi szefowie resortów gospodarczych w rządzie Mateusza Morawieckiego>>>

Zapytany z kolei o politykę gospodarczą nowego rządu, minister obrony narodowej powiedział, że polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie.

- Mamy pomysły, jak ten wzrost utrzymać. Są to wyzwania, przed którymi stoimy, stoi cała Europa, ale rząd Prawa i Sprawiedliwości złożony jest z polityków doświadczonych i kompetentnych. Podejmiemy działania, aby utrzymać wzrost gospodarczy - mówił.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej

Data emisji: 12.11.2019

Godzina: 7.15

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON o modernizacji armii: nie każdy kraj może kupić samoloty F-35

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:01
- Przyjąłem plan modernizacji technicznej armii do 2026 r., który opiewa na 185 mld zł. To suma wyższa niż plan przyjęty przez rząd poprzedniej koalicji PO-PSL - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że aby kupić samoloty F-35 Polska musiała uzyskać zgodę rządu USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: Polska przestała być w NATO członkiem drugiej kategorii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:31
- Mówiono, że nie możemy na swoim terenie gościć wojsk amerykańskich, ewentualnie mogą tu być rotacyjnie. Teraz mamy zapisane w deklaracji, z podpisem prezydenta Stanów Zjednoczonych, że ta obecność jest trwała - powiedział na antenie Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Karczewski: kontynuujmy dzieło ojców niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 07:23
- Kontynuujmy dzieło ojców niepodległości, oparte na naszej tradycji, wierze i na naszych korzeniach - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.
rozwiń zwiń