Andrzej Dera: Donald Tusk uznał, że nie ma szans z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:33
 - Donald Tusk nie kandyduje i to było zdroworozsądkowe spojrzenie na swoje szanse. Nikt nie lubi przegrywać - powiedział w "Sygnałach dnia" minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Andrzej Dera: Donald Tusk uznał, że nie ma szans z Andrzejem Dudą (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Andrzej Dera: Donald Tusk uznał, że nie ma szans z Andrzejem Dudą (Sygnały dnia/Jedynka)

Wybory prezydenckie odbędą się wiosną 2020 roku. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Opozycja, w tym największa partia opozycyjna, nie wyłoniła jeszcze swojego kandydata.

Zdaniem Andrzeja Dery z Kancelarii Prezydenta "każdego z rywali należy traktować z szacunkiem i każdego należy się obawiać, bo każdy może wygrać".

- Trzeba mieć pokorę. To wyborcy zdecydują. Wybory personalne najbardziej elektryzują Polaków. To nie są wybory partyjne i nie można przekładać poparcia dla partii na poparcie dla kandydata, ponieważ dochodzi czynnik osobowości danej osoby, to, czego dana osoba w życiu dokonała. W wyborach prezydenckich elektorat patrzy bardziej na człowieka, niż jest przywiązany do konkretnej partii politycznej - przyznał minister.

- Donald Tusk nie kandyduje i to było zdroworozsądkowe spojrzenie na swoje szanse. Nikt nie lubi przegrywać, a sam uznał, że nie ma szans w starciu z prezydentem. Andrzej Duda bardzo ciężko pracuje przez całą kadencję. To bardzo pracowita prezydentura, cały czas spotyka się z obywatelami. Najbardziej skuteczne jest podanie ręki, zrobienie zdjęcia, rozmowa. Bezpieczeństwo kraju wzrosło za czasów prezydentury Andrzeja Dudy, ma on w to osobisty wkład - stwierdził Dera.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 13.11.2019

Godzina: 8.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera o burmistrzu Włoch: to działanie na szkodę państwa

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 12:45
- To kwestia nadzoru i tego, jak urzędujący samorządowiec może działać w taki sposób, iż przyjmuje łapówkę. To działanie na szkodę miasta, na szkodę państwa, absolutnie niedopuszczalne - powiedział w Jedynce Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

S. Potapowicz o wyborach prezydenckich: pierwsza tura formą prawyborów dla opozycji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 07:31
- Decyzja Donalda Tuska jest zaskakująca, ale zdecydowanie przyspieszy wewnętrzne procedury w ramach Koalicji Obywatelskiej, w szczególności PO, dotyczące wyłonienia własnego kandydata w wyborach prezydenckich - powiedział w "Sygnałach dnia" Sławomir Potapowicz, polityk Nowoczesnej, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. H. Domański: wszystkie liczące się partie będą chciały mieć kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 09:16
Gość "Komentarza Poranka" mówił o przyszłorocznych wyborach prezydenckich, w tym rezygnacji ze startu Donalda Tuska, rosnącej pozycji lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i sytuacji Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń