X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

U. Zielińska (Partia Zieloni): sprzeciwiamy się przekopowi Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 09:21
- Nasze rzeki nie mają już dzisiaj zasobów wodnych na to, by być kanałami transportowymi. To już jest nierealne, mamy do czynienia z suszą - powiedziała w radiowej Jedynce Urszula Zielińska z Partii Zieloni.
Audio
  • Urszula Zielińska o przekopie Mierzei Wiślanej (Sygnały dnia/Jedynka)

4 października w Elblągu podpisano umowę w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Według resortu gospodarki morskiej, budowa nowej drogi wodnej ma poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około kilometra długości i pięć metrów głębokości. Budowa ma potrwać do 2022 roku.

PR24 Marek Gróbarczyk 1200.jpg
Marek Gróbarczyk: budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to priorytet

Od początku negatywnie nastawiona do polskich działań związanych z przekopem Mierzei Wiślanej była Rosja. Państwo to planuje zablokować inwestycję. Pojawił się pomysł, aby na tym terenie powstał park narodowy. Gość audycji "Sygnały dnia" Urszula Zielińska z Partii Zieloni, będącej częścią Koalicji Obywatelskiej, oceniła, że stworzenie w tym miejscu parku narodowego to jest "dobry kierunek" jednocześnie zaznaczyła, że jej partia "będzie popierać nie akcje rosyjskie a naszą polską dbałość o stan naszej przyrody". - Utworzenie i powiększenie obszarów parków narodowych jest jednym z naszych elementów programu - dodała.

"Polskie rzeki wymagają ochrony"

Gość Jedynki podkreśliła, że jej partia zdecydowanie sprzeciwia się budowie kanału i chciałaby przekonać do swojego stanowiska całą Koalicję Obywatelską. - Polskie rzeki wymagają ochrony, polskie zasoby wodne wymagają ochrony ponieważ mamy do czynienia na terenie Polski z olbrzymią suszą hydrogeologiczną. Przekop pomoże w odprowadzeniu wody z rzek do morza (...) Nasze rzeki nie mają już dzisiaj zasobów wodnych na to, żeby być kanałami transportowymi. To już jest nierealne, mamy do czynienia z bardzo głęboką suszą - wskazała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy z Urszulą Zielińską także o wypowiedziach marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz o wyborach prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Urszula Zielińska (Partia Zieloni, Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 8.14

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycja, na którą czekano latami. Przekop Mierzei Wiślanej rozpoczęty

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 16:24
W Elblągu podpisano umowę z generalnym wykonawcą przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu jest finałem wieloletnich starań o połączenie Elbląga z Morzem Bałtyckim z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.
rozwiń zwiń