Poncyljusz: Kidawa-Błońska naturalnym kandydatem KO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:00
- Od wielu miesięcy Małgorzata Kidawa-Błońska jest twarzą Koalicji Obywatelskiej i trudno z taką kandydaturą się mierzyć - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyliusz.
Audio
  • Paweł Poncyljusz o prawyborach w PO i expose premiera (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Paweł Poncyljusz o prawyborach w PO i expose premiera (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek o północy upłynął termin, jaki zarząd PO dał ewentualnym kandydatom, którzy chcieliby wystartować w prawyborach prezydenckich w PO. Wśród potencjalnych kontrkandydatów dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wymieniano nazwiska Radosława Sikorskiego i Bartosza Arłukowicza. Sikorski i Arłukowicz ogłosili we wtorek, że nie wystartują w prawyborach prezydenckich. Wcześniej taką samą decyzję ogłosił Donald Tusk.

Czytaj więcej
kidawa blonska pap 1200.jpg
Prawybory w PO. Nie ma chętnych do walki o prezydenturę

- Co do startu Donalda Tuska to były to bardziej nasze w Polsce pobożne życzenia. Myślę również o przeciwnikach politycznych, czyli Prawie i Sprawiedliwości - mówił Paweł Poncyljusz.

- Mam poczucie, że PiS bardzo było rozczarowane; że już było gotowe z całym orężem przeciwko Donaldowi Tuskowi a tu niemiła niespodzianka - dodał.

Gość Jedynki stwierdził, że do wyborów mógł się zgłosić każdy, kto pozyska co najmniej 30 podpisów członków Rady Krajowej.

- Małgorzata Kidawa- Błońska, tego co wiem, ma ich ponad setkę. Widać jasno, gdzie jest akcent położony, nawet wśród członków Krajowej Rady - podkreślił.

Czytaj więcej
schetynakidawa1200.jpg
Lider PO odpowiada R. Sikorskiemu: prawybory nie były ustawione

Ustawione prawybory w PO?

Odnosząc się do informacji, jakoby prawybory w PO w 2010 były ustawione, Paweł Poncyljusz mówił, że trudno mu to oceniać, bo nie był wówczas w Platformie Obywatelskiej, ale jak zaznacza "wiadomo, że każda partia próbuje promować swoją koncepcję na kandydata, na pewien styl kampanii wyborczej". 

- Wiemy z czym będziemy mieli do czynienia, jeśli chodzi o Małgorzatę Kidawę-Błońską. Spokój, empatia, otwartość na argumenty przeciwnika, ale też wymienienie swoich punktów programu wyborczego - podkreślił. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Pawłem Poncyljuszem, który mówił także o exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Więcej w dołączonym nagraniu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Paweł Poncyljusz (klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 20.11.2019

Godzina: 8.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Schreiber: to najlepiej działająca koalicja po 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:05
- Wycofaliśmy się na razie, żeby przeprowadzić konsultacje, dlatego że szanujemy głos koalicjantów - mówił w Jedynce minister Łukasz Schreiber, pytany w "Sygnałach dnia" o decyzję w sprawie ustawy dotyczącej 30-krotności składki na ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Kidawa-Błońska jedyną kandydatką PO na prezydenta. "Z tego co wiem, nikt się nie zgłosił"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:47
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że z tego, co wie, nie pojawiła się dotąd żadna inna kandydatura na prezydenta i jej zgłoszenie jest jedyne. Zastrzegła jednak, że powiedzieć, iż jest kandydatką KO na prezydenta, będzie można w piątek, gdy zbierze się zarząd PO, który zatwierdzi kandydaturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr T. Słupik o prawyborach w PO: sprawa jest otwarta. M. Kidawa-Błońska ma większe szanse

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:28
- Mówiło się, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest w stanie wygrać lub przegrać z samą sobą. Potem okazało się, że ma konkurenta. Sprawa jest otwarta, wydaje mi się, że wygra Małgorzata Kidawa-Błońska - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
rozwiń zwiń