"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Ewa Dados: ważne jest wszelkie wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 09:08
W niedzielę w całej Polsce rozpoczyna się "Wielka Uliczna Zbiórka Darów" w ramach ogólnopolskiej 27. akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W wielu miastach i małych miejscowościach wolontariusze będą czekać na podarunki, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących.
Audio
  • Rozpoczyna się akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Sygnały dnia/Jedynka)
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ewa Dados: ważne jest wszelkie wsparcie
Foto: materiały prasowe

pdpz.jpg
Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę". Czekamy na wolontariuszy

- Tradycyjnie i zgodnie z życzeniem dzieci w ramach akcji nie są zbierane pieniądze, tylko dary rzeczowe - mówi inicjatorka przedsięwzięcia Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin. Zaznacza, że sztab akcji nie ma nawet konta bankowego. Najbardziej potrzebna jest przede wszystkim żywność z długim terminem ważności, słodycze, środki czystości, kosmetyki, zabawki, przytulanki i przybory szkolne. Jeśli chodzi o odzież i buty, to najlepiej, żeby były to rzeczy nowe, albo odświeżone w pralni.

Wyjątkowa akcja

Ewa Dados zwraca także uwagę, że to wyjątkowa akcja. - To jest akcja, w której jednak trzeba się natrudzić, żeby dotrzeć do tego co najcieplejsze i najpiękniejsze, do radości i do prawdziwej troski o człowieka, a także dać szanse innym, by pomyśleli, jak sprawić radość innym, jak ogrzać serca lód, który czasem w naszych sercach mieszka - podkreśliła gość Jedynki.

Dodała również, jak ważną rolę odgrywają współorganizatorzy akcji - Caritas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, Bractwo Alberta, ale także parafie. - Ta współpraca owocuje najpiękniejszym przesłaniem w naszej akcji, że docieramy do tych, do których dotrzeć należy - tłumaczyła.

Szczegóły akcji

W akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" od 17 lat włącza się Polskie Radio. W siedzibie Polskiego Radia przy alei Niepodległości 77/85 również będzie działał sztab. Zapraszamy w niedzielę (24.11) w godzinach od 10.00 do 15.00. Dary można składać w sztabach do końca grudnia.

Informacje o punktach zbiórek w całym kraju i o tym, jak założyć sztab, można znaleźć na stronie internetowej www.pdpz.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii 800-600-650.

Patronat honorowy nad akcją objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Patronem medialnym jest Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: Ewa Dados (inicjatorka akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę)

Data emisji: 23.11.2019

Godzina emisji: 7.15

ag

Czytaj także

"Wielka Uliczna Zbiórka Darów" w  26. akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:41
W niedzielę 25 listopada 2018 w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach, odbyła się już po raz 26 "Wielka Uliczna Zbiórka Darów". Akcja potrwa do 23 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Dziś uliczna zbiórka darów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 09:09
W całym kraju odbywa się "Wielka Uliczna Zbiórka Darów" w ramach akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Potrzebna jest nowa lub czysta, ciepła odzież, w tym rękawiczki, szaliki, czapki, poza tym żywność długoterminowa, słodycze, zabawki, przybory szkolne i środki czystości - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 współorganizatorka akcji Małgorzata Kownacka, dziennikarka Radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 23:59
Na ulicach wielu miejscowości w kraju w niedzielę prowadzona była akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wolontariusze zbierali m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze i żywność długoterminową, przeznaczone dla potrzebujących rodzin.
rozwiń zwiń