X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie spotkanie w Szklarskiej Porębie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2010 08:37
Szefowie największych na świecie biegów długich na Polanie Jakuszyckiej. Wymieniają doświadczenia i ustalają terminarz na kolejny sezon.
Audio

Przyjechali przedstawiciele wszystkich najważniejszych biegów długich. Do Szklarskiej Poręby przyjechali m.in. Norwedzy i Finowie oraz przedstawiciele Biegu Wazów. - Jest czternaście narodowości - mówi Julian Gozdowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów i komandor biegu.


*

 
 • Wiesław Molak: „Wszyscy święci balują w niebie” – śpiewa Budka Suflera, a my mówimy: wszyscy święci Światowej Ligi Biegów Długodystansowych WORLDLOPPET są na naszej Polanie Jakuszyckiej. Szefowie największych biegów narciarskich na świecie co roku spotykają się, by wymienić doświadczenia i ustalić terminarz na następny sezon. Tym razem wybrali się właśnie do Szklarskiej Poręby i do Jakuszyc. Z Julianem Gozdowskim, prezesem Stowarzyszenia Biegu Piastów i komandorem tego Biegu, rozmawiał Jacek Prusinowski.

  Jacek Prusinowski: Nikt nie ma żadnej wątpliwości, że to jest jeden z najważniejszych, z najchętniej odwiedzanych, najbardziej prestiżowych biegów na świecie. To kolejne potwierdzenie tego faktu.

  Julian Gozdowski: Jest to bardzo duże dla nas wyróżnienie. To, że kłopotu też, ale niemniej jednak głównie wyróżnienie, dlatego że przyjeżdżają wszystkie biegi długie liczące się w WORLDLOPPET do Szklarskiej Poręby, na Polanę Jakuszycką i tutaj odbywa się miting, spotkanie wszystkich kierowników biegów z całego świata na czele z prezydentem WORLDLOPPET, czyli Angelo Corradinim, oraz przedstawicielami, z całą grupą z Biegu Wazów, z biegu norweskiego, z biegu fińskiego i ze świata, z całego świata. Czyli jest tutaj 14 narodowości reprezentowanych, dlatego że Japończycy nas przeprosili, że nie przyjadą. I oni wszyscy później idą stąd na Polanę Jakuszycką, przejdziemy kilka tras, między innymi zobaczymy Trasę Radiowej Jedynki, z której są bardzo ładne widoki,  i ja tam na miejscu pokażę, jak u nas się te wszystkie trasy rozchodzą, jak one są ułożone. Bo one są wszystkie ułożone w formie listka koniczynki, a my będziemy jak gdyby w takim centrum na wysokości 950 metrów.

  J.P.: Ale to spotkanie jest bardziej towarzyskie, czy od tego, jak ci ludzie ocenią trasy, czy to się przekłada na jakieś decyzje, czy to znaczenie dla samego Biegu Piastów, dla Polany Jakuszyckiej?

  J.G.: To już nie tak, dlatego że my jesteśmy już w WORLDLOPPET przyjęci. Mało tego – przez dwa lata pokazaliśmy, że nasza impreza jest wysoko notowana. Natomiast jest to spotkanie pierwsze, towarzyskie niewątpliwie wszystkich organizatorów, a jednocześnie wymiana doświadczeń, wymiana poglądów i ustalenie kalendarza na następne lata.

  (J.M.)

   

 • Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Sportowcy dostaną kontrakty finansowe

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2009 09:56
  Nawet do miliona złotych na przygotowania do olimpiady dostaną nasi najlepsi sportowcy. ministerstwo sportu nie chce oszczędzać na olimpijczykach.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Nie martwmy się o Euro 2012

  Ostatnia aktualizacja: 01.02.2008 19:38
  Nawet bardzo debata ostra między Platformą a PiS-em nie zagraża projektowi Euro. Rząd ma wszelkie narzędzia ku temu, by projekt prowadzić skutecznie.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Sport to dziedzina sztuk pięknych

  Ostatnia aktualizacja: 25.08.2008 12:17
  Jest tutaj dla mnie ważne, żebyśmy z tak wielkim trudem zdobyte medale nie próbowali zbyt szybko wykreślić z pamięci. Trzeba budować na tym, co piękne
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Piłka to pieniądze, mecze, sponsoring i transfery

  Ostatnia aktualizacja: 02.10.2008 09:19
  Jeżeli Platforma chce nad tym wszystkim sprawować pieczę, to ja uważam, że to niedobre i bardzo szkodliwe i nie jest uzdrowicielskie dla piłki.
  rozwiń zwiń