X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Otwarty Notariatu. Jak zadbać o swój majątek?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:15
- W czasie tegorocznej edycji będzie można się dowiedzieć przede wszystkim, jak bezpiecznie rozporządzać swym majątkiem, jak we właściwy sposób zadbać o interesy swoje i swoich bliskich - powiedziała w radiowej Jedynce Ilona Sądel-Bendkowska z Izby Notarialnej w Warszawie.
Audio
  • Ilona Sądel-Bendkowska z Izby Notarialnej w Warszawie o Dniu Otwartym Notariatu (Sygnały dnia/Jedynka)
10. Dzień Otwarty Notariatu
10. Dzień Otwarty NotariatuFoto: porozmawiajznotariuszem.pl

"Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem" - tak brzmi temat tegorocznej, 10. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę (30.11) w godzinach 10-16 w 28 miastach w Polsce. Informacji prawnych udzielać będzie ponad 600 notariuszy.

Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o szerokim zakresie usług świadczonych w kancelariach notarialnych.

- Będą mogli się państwo zapytać o wszelkie czynności, które leżą w kompetencjach notariuszy, czyli sprawy związane z dziedziczeniem, sprawy związane z nabywaniem/zbywaniem nieruchomości, darowizny, dożywocia, umowy działu spadku, umowy zniesienia współwłasności, ugody, umowy alimentacyjne. Jest szereg czynności, które, zgodnie z prawem, nie wymagają formy aktu notarialnego, ale warto, by zawrzeć je w formie aktu notarialnego, aby skutecznie zabezpieczyć swój majątek - wyjaśniła Ilona Sądel-Bendkowska z Izb Notarialnej w Warszawie.

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz rady izb notarialnych. - O tym, że nasza akcja jest potrzebna, trafia w potrzeby społeczne, najlepiej świadczy jej rosnąca popularność. Co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób - zaznaczyła gość audycji "Sygnały dnia".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Ilona Sądel-Bendkowska opowiedziała m.in. o najczęstszych błędach popełnianych przy samodzielnym sporządzaniu testamentów.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Mateusz DrozdaDaniel Wydrych

Gość: Ilona Sądel-Bendkowska (Izba Notarialna w Warszawie)

Data emisji: 30.11.2019

Godzina: 8.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakupy w internecie. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:24
Rozpoczął się sezon na świąteczne zakupy, co oznacza jeszcze większą liczbę transakcji online. Jak bezpiecznie kupować w sieci i nie dać się oszukać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefoniczne wyłudzanie danych osobowych. Jak się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:00
Informacja jest jedną z najcenniejszych rzeczy w dzisiejszym świecie. Z tego powodu często staje się celem oszustów, a pomysłowość złodziei danych osobowych nie zna granic. 
rozwiń zwiń