"Wigilia Bez Granic". Ryszard Krzyżkowski: chcemy budować trwałe relacje

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 07:55
- Projekt jest odważny, ale przez kilka ostatnich lat zdołaliśmy oswoić ludzi z naszą ideą. Chcemy budować relacje, chcemy żeby były one dłuższe i trwałe. To pomoże cudzoziemcom w asymilacji, poznaniu naszej kultury, religii - powiedział w "Sygnałach dnia" o inicjatywie "Wigilia Bez Granic" Ryszard Krzyżkowski, z Instytutu Myśli Schumanna.
Audio
  • Wigilia Bez Granic. Ekspert: chcemy budować trwałe relacje (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: gpointstudio/shutterstock.com

Zbliża się czwarta edycja "Wigilii Bez Granic". Gość z Instytutu Myśli Schumanna przyznał, że mimo skromnych początków tej inicjatywy, stała się ona wydarzeniem ogólnopolskim.

- Schumann dążył do pojednania Niemiec z Francją i zawsze podkreślał, że może się to dokonać tylko poprzez przyjaźń między poszczególnymi osobami. Doszliśmy do wniosku, że osoby, a zwłaszcza studenci, które opuszczają dom rodzinny i przyjeżdżają do Polski, nie są osadzeni w naszym środowisku i warto im pomóc. Taki jest początek tej inicjatywy - stwierdził  Ryszard Krzyżkowski.

Gość radiowej Jedynki przyznał, że "połączono tę ideę z Wigilią, a zwłaszcza wolnym miejscem przy stole, przeznaczonym dla zagubionego wędrowca". - Projekt jest odważny, ale przez kilka ostatnich zdołaliśmy oswoić ludzi z naszą ideą. Chcemy budować relacje, chcemy żeby były one dłuższe i trwałe. To pomoże cudzoziemcom w asymilacji, poznaniu naszej kultury, religii - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: Ryszard Krzyżkowski (Instytut Myśli Schumanna)

Data emisji: 7.12.2019

Godzina: 7.15

dn/kh

Czytaj także

Kard. Nycz przewodniczył Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 06:56
Pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza została w sobotę późnym wieczorem odprawiona Wigilia Paschalna, po której z archikatedry św. Jana ulicami Starego Miasta przeszła procesja rezurekcyjna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent do ambasadorów: bądźcie aktywni w ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 19:23
 - Chcę, abyście byli aktywni w ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski i broniąc jej przed kłamliwymi oskarżeniami nie odpuszczali żadnej sytuacji, gdy Polska i Polacy są szkalowani - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Narady Ambasadorów RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: wigilia dla bezdomnych Polaków w Hamburgu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:22
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w wigilii dla bezdomnych i potrzebujących Polaków w Hamburgu. Wigilię zorganizował Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła i Polska Misja Katolicka w Hamburgu przy współpracy polskiego MSZ.
rozwiń zwiń