Halicki: Putin zaatakował Polskę w sposób bezczelny i kłamliwy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 08:25
 - To, co opowiadał prezydent Rosji, ma się nijak do faktów historycznych - stwierdził w "Sygnałach dnia" Andrzej Halicki, europoseł Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Andrzej Halicki europoseł KO o wypowiedzi Władimira Putina dot. Polski cz. 1 (Jedynka/Sygnały dnia)
  • Andrzej Halicki europoseł KO o wypowiedzi Władimira Putina dot. Polski cz. 2 (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Andrzej Halicki europoseł KO o wypowiedzi Władimira Putina dot. Polski cz. 1 (Jedynka/Sygnały dnia)
  • Andrzej Halicki europoseł KO o wypowiedzi Władimira Putina dot. Polski cz. 2 (Jedynka/Sygnały dnia)

print błaszczak 1200.jpg
Szef MON: gdy Polska jest atakowana, od opozycji oczekiwalibyśmy wsparcia rządu

Gość radiowej Jedynki mówił, że nie wie, czy przyjęta przez Parlament Europejski wrześniowa rezolucja dotycząca II wojny światowej, była powodem ostatnich wypowiedzi Władimira Putina na temat Polski. Ale, jak dodał, to dobra, ponadfrakcyjna rezolucja, która przypominała bardzo ważne momenty tragicznej historii Europy.

Zobacz całą rozmowę:

- Wyraźnie opisuje źródła konfliktów. Te chore ideologie, nazistowską i komunistyczną. Odwołuje się też do dzisiejszych tęsknot niektórych środowisk, by Europa była skonfliktowana - podkreślił Andrzej Halicki.

Eurodeputowany dodał, że mówiąc o odpowiedzialności sowieckiej Rosji nie można nie wymieniać paktu Ribbentrop-Mołotow. - A fakt, że Putin próbuje obarczać ofiary winą jest skandalem, który nie może pozostać bez odpowiedzi nie tylko polskiej, ale też międzynarodowej - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały Dnia"

Prowadzący: Henryk Szrubarz 

Gość:  Andrzej Halicki (poseł PO)

Data emisji: 30.12.2019

Godzina emisji: 7.15

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Putin znów zakłamuje historię. Prof. Krasnodębski: to wynik jego ogólnej irytacji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 08:45
– Bezpośrednią przyczyną jego rozważań była rezolucja Parlamentu Europejskiego, która potępiała pakt Stalin-Hitler. To z pewnością go zirytowało – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" o ostatnich wypowiedziach Władimira Putina eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisław Krasnodębski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świadomie manipuluje historią". Jastrzębowski o słowach Putina

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 09:26
- Polityka Władimira Putina to praktyczne wdrażanie "Roku 1984" George'a Orwella, gdzie historię można nakreślić każdego dna. Spalić pewne dokumenty i nie pamiętać o tym - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Gościem debaty Poranka był również Piotr Cywiński (Sieci).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Jurasz: awansowaliśmy w rankingu wrogów Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 14:37
- Był czas, że największymi wrogami Rosji byli Estończycy, Litwini i Gruzini, przez jakiś czas Brytyjczycy. Naczelnymi wrogami zawsze są Amerykanie, a Polacy na miejscach 5-6-7. Ostatnio awansowaliśmy. Zawsze twierdzę, że nie jesteśmy aż tak ważni jak nam się wydaje. Nie jesteśmy też aż tak nieważni jakby chcieli inni. Furia Władimira Putina dowodzi, że na pewno racji nie mają ci, którzy mówią, że w ogóle nic nie znaczymy - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych. 
rozwiń zwiń