X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marlena Maląg: 13. emerytura zostanie wypłacona już w kwietniu

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 08:35
- 13. emerytura wyniesie około 1200 złotych, ponieważ tyle ma wynieść w tym roku emerytura minimalna - zapowiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Mówiąc o demografii powiedziała, że Polska jest w trudnej sytuacji, a pierwszym krokiem było zainwestowanie w rodzinę.
Audio
  • Minister Marlena Maląg o programie 500+, dużej rodzinie i seniorach (Sygnały dnia/Jedynka)

Minister wyjaśniła, że aby otrzymać 13.emeryturę, nie trzeba będzie składać żadnych wniosków. Marlena Maląg powiedziała, że gotowa jest już ustawa w tej sprawie, którą w najbliższych dniach zajmie się parlament. Także Zakład Ubezpieczeń Społeczny jest gotowy do wypłacenia w kwietniu 13.emerytur.

Minister rodziny zapowiedziała też waloryzację emerytur i rent, przyznawanych przy całkowitej niezdolności do pracy, mniejszych niż 2160 złotych. Będzie to waloryzacja kwotowo-procentowa przy uwzględnieniu wskaźnika inflacji 3,24. Minimalny wzrost świadczenia wyniesie 70 złotych.

Wartość 500+

Jak podkreśliła, rząd "inwestuje w naszą przyszłość, by wyjść z pułapki demograficznej", a głównym narzędziem w poprawie polskiej demografii jest program 500+.

- Program miał przede wszystkim zwiększyć dzietność, my to widzimy - oceniła minister. Wyjaśniła, że nie sprawdziła się również krytyka niektórych środowisk wobec programu. - Kobiety wychodzące z rynku pracy przez 500+ to mit - powiedziała Maląg.

myimage(18).png
Ile osób korzysta z Karty Dużej Rodziny?

Na program 500+ przeznaczono ponad 87 mld zł. - Te pieniądze to wielka inwestycja. Przyczyniło się to do tego, że dzietność wzrosła, ale w tej sferze mamy jeszcze do zrobienia kolejne kroki - zaznaczyła minister.

- Co z tego, że będziemy budować szkoły, piękne żłobki i przedszkola, jak one za jakiś czas będą puste. Kto będzie pracował na nasze emerytury? Tak naprawdę, inwestowanie w rodzinę i to, żeby rodziło się więcej dzieci - stwarzanie warunków do tego - to jest nasz obowiązek - powiedziała w "Sygnałach dnia" Marlena Maląg.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 3.01.2020

Godzina emisji: 8.15

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Grabowski: postulujemy wprowadzenie cywilnych kursów przedmałżeńskich

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 14:14
Fundacja Mamy i Taty zainaugurowała projekt badawczo-rozwojowy związany z kompleksową profilaktyką rodzinną. Częścią projektu ma być przygotowanie cywilnych kursów przedmałżeńskich oraz podręcznika dla młodych małżeństw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: rodzina jest w centrum polityki społecznej rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 08:30
Jak podkreśliła w rozmowie z IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg inwestycje państwa w rodzinę są "bardzo potrzebne dla naszego kraju". - To koło zamachowe do rozwoju polskiej gospodarki - oceniła.
rozwiń zwiń