X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Kierwiński: wybory prezydenckie to dla nas wyzwanie numer jeden

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 08:42
- Tylko Małgorzata Kidawa-Błońska ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą i zmienić polską politykę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO.
Audio
  • Marcin Kierwiński (PO) o kampanii wyborczej, wyborach szefa PO i sytuacji w partii (Jedynka/Sygnały dnia)
Andrzej Duda PAP-1200.jpg
Fogiel: patrzymy w przyszłość, poprzednim kampaniom nie poświęcamy wiele uwagi

Marcin Kierwiński stwierdził w Jedynce, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma największe szanse dostania się do drugiej tury i na to, by zachęcić całą opozycję, wszystkich jej wyborców do głosowania na nią.

- To bardzo chłodna kalkulacja, na kogo postawić (z myślą o zwycięstwie) w drugiej turze - mówił poseł PO. Zaznaczył, że nie ma wrażenia, iż Szymon Hołownia może odebrać elektorat Kidawie-Błońskiej. - Należy skupić się na swojej kampanii, trzeba wygrać z każdym kontrkandydatem - zaznaczył.

Lepsza debata przed drugą turą

Zdaniem gościa Jedynki, w kwestii debat lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie jej przed drugą turą. - Wtedy zderzają się dwaj kandydaci albo kandydatka i kandydat, na co liczę, którzy mają dwie różne wizje Polski. Z porównania tych wizji dokonywane są prawdziwe wybory wyborców - tłumaczył.

Jak mówił Kierwiński, wiele działań kampanijnych nie może być finansowanych do czasu formalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Odniósł się do pogłosek o słabej intensywności przygotowań w kwestii wsparcia Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

"Zagłosuję na Borysa Budkę"

Marcin Kierwiński zapowiedział, że poprze Borysa Budkę w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 25 stycznia, a delegaci będą wybierać spośród sześciorga kandydatów.

Marcin Kierwiński mówił w radiowej Jedynce, że "najbliżej mu" do Borysa Budki, dlatego na niego zagłosuje i będzie zachęcał do tego innych. Jak tłumaczył, Grzegorz Schetyna był bardzo dobrym przewodniczącym, który przeprowadził PO przez trudny okres. Dodał jednak, że teraz potrzeba "nowego przywództwa i napełnienia serc wyborców większą wiarą w to, że można wygrać. Jestem przekonany, że zrobi to Borys Budka - mówił poseł Kierwiński.

Oprócz Borysa Budki w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej startują: wskazany przez Grzegorza Schetynę na następcę były minister obrony, poseł Tomasz Siemoniak, była minister sportu, posłanka Joanna Mucha, były szef MSW, poseł Bartłomiej Sienkiewicz, były minister kultury i senator Bogdan Zdrojewski i były minister zdrowia, obecnie europoseł Bartosz Arłukowicz.

Więcej w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Piotr Gociek
Gość: Marcin Kierwiński (PO)
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 07.15

Jedynka/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak