Beata Kempa: dla niektórych posłów opozycji stolicą Polski jest Bruksela

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 13:32
Na salę obrad w Strasburgu wraca temat praworządności. W środę odbędzie się debata o sytuacji w Polsce i na Węgrzech. - Będziemy znowu brutalnie oskarżani, z tego co wiem w sposób szczególny szykują się do tego polscy europosłowie z opozycji - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa (europoseł PiS) na temat praworządności w Polsce i we Francji oraz o środowej debacie w PE ws. art. 7 (Jedynka/W samo południe)
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

- Widzę bojowe nastawienia posłów do PE z opozycji, panowie i panie znaleźli sobie tutaj arenę do bojów wewnętrznych, to jest tak, że jeżeli przeżywa się frustrację, nie potrafi sformułować oferty dla obywateli, to wtedy się skarży na ojczyznę - powiedziała Beata Kempa w radiowej Jedynce.

francja-1200-pap.jpg
Nie będzie debaty o praworządności we Francji. PE odrzucił wniosek

"Skandaliczne działanie Grodzkiego"

Jej zdaniem, "dla niektórych europosłów stolica Polski jest w Brukseli, a nie w Warszawie". - To jest bardzo przykre, bardzo niebezpieczne, ale warto o tym mówić, przypominać Polakom - stwierdziła.

Kempa podkreśliła, że to "co dzieje się w tej chwili pod przewodnictwem marszałka Grodzkiego jest skandaliczne i karygodne". - Właśnie takie donosicielstwo na Polskę osłabia naszą pozycję międzynarodową - oceniła.

Europoseł skomentowała też odrzucenie przez Parlament Europejski w Strasburgu wniosku Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość, w sprawie przeprowadzenia debaty na temat praworządności we Francji.

"Trzeba skończyć z hipokryzją"

- U nas jest demokracja, wolność słowa, wolność przekonań i tylko dlatego obrywamy i mówi się, że u nas łamany jest artykuł siódmy, łamana jest praworządność. W sytuacji, kiedy rząd Francji stosuje już poważne środki przymusu bezpośredniego, to w PE milczy się o tej praworządności, nabiera się wody w usta - powiedziała Kempa. Dodała, że "na forum PE trzeba skończyć z hipokryzją".

protesty-1200-pap.jpg
Bielan: przykład Francji pokazuje podwójne standardy UE ws. praworządności

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Francja: brutalnie pobili przechodniów. Trwają śledztwa ws. policjantów

- Uznaliśmy , że nie spoczniemy. Nie może być tak, żeby dochodziło do nierównego traktowania mniejszych państw UE, tych które mają mniejszy staż. Jest plan B i chcemy przedstawić go najpierw na posiedzeniu naszej polskiej delegacji - powiedziała europoseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Beata Kempa (PiS)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 12.20

paw/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie będzie debaty o praworządności we Francji. PE odrzucił wniosek

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 19:13
Parlament Europejski w Strasburgu odrzucił wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość - w sprawie przeprowadzenia debaty na temat praworządności we Francji.
rozwiń zwiń