Biedroń: równość w każdej kwestii jest wyznacznikiem naszej europejskości

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 08:37
- Przedstawię propozycje, które doprowadzą do tego, że ludzie będą mieli w naszym kraju równe szanse. Nikt nie będzie zostawał z tyłu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP.
Audio
  • Robert Biedroń o swoim starcie w wyborach prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: PAP/Marcin Gadomski

- W kwestiach równościowych jest wiele do zrobienia. My mamy wpisane w nasze DNA wyrównywanie szans, także grup osób LGBT, więc to nie ulega żadnej wątpliwości, że tego typu inicjatywy powinny być podejmowane - tłumaczył gość Jedynki.

Jak mówił, "od lat walczy o równouprawnienie, a równość małżeńska jest dla niego wygodnym tematem". - Nie chcę, aby spłycano mojej kandydatury tylko do tego. Znam się na wielu innych sprawach - zaznaczył polityk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] PiS wyraźnie prowadzi, Lewica blisko Koalicji Obywatelskiej

Wanda Nowicka 1200_.jpg
Nowicka o Biedroniu: stawia na prezydenturę opartą na przyszłości

Zachować ostrożność

Robert Biedroń przypomniał, że w niedzielę w Słupsku odbyła się konwencja SLD, na której uzyskał bardzo mocny mandat do tego, żeby być wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta. Jak mówił, podczas tej konwencji zaproponował konkretne propozycje dotyczące m.in. polityki mieszkaniowej.

- Walczymy o najważniejszy urząd w państwie. To funkcja, która jest bardzo odpowiedzialna, trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym i nie popełniać błędów - podkreślił kandydat Lewicy na prezydenta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Robert Biedroń (kandydat Lewicy na prezydenta RP)

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 8.15

mr/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkania, emerytury. Kandydat Lewicy przedstawił swoje postulaty

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 17:11
Przewodniczący Wiosny Robert Biedroń został na konwencji w Słupsku zaprezentowany jako kandydat Lewicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Biedroń zapewnił, że w razie wyboru, podejmie szereg inicjatyw ustawodawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda zwiększa przewagę w drugiej turze

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 07:21
Prezydent Andrzej Duda zwiększa przewagę nad rywalami w hipotetycznej drugiej turze wyborów prezydenckich - tak wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń