Kierwiński: cieszę się, że Mazowsze jest regionem, w którym Kidawa-Błońska wygrywa

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 08:30
Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Polska The Times" wynika, że Andrzej Duda wygrywa w 15 województwach. Z Małgorzatą Kidawą-Błońska przegrywa jedynie na Mazowszu. - Bardzo się cieszę, że Mazowsze jest tym regionem, w którym marszałek wygrywa, bo stąd pochodzi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PO Marcin Kierwiński.
Audio
  • Marcin Kierwiński o sondażu prezydenckim (Jedynka/Sygnały dnia)

Gość Piotra Goćka przypomniał, że Małgorzata Kidawa-Błońska przez wiele lat pracowała w woj. mazowieckim. - Ta ciężka praca przekłada się na dobre wyniki - ocenił Marcin Kierwińki.

Małgorzata Kidawa-Błońska 1200 PAP.jpg
Kidawa-Błońska: prezydent ma być adwokatem obywateli

Poseł PO został też zapytany o wyniki na Dolnym Śląsku. Tam według sondażu kandydatka PO KO osiągnęła w wyborach parlamentarnych gorszy wynik niż Koalicja Obywatelska. Dolny Śląsk uważany jest za matecznik Grzegorza Schetyny.

"Musimy dołożyć staranności" 

- Co do kwestii dolnośląskich widać, że tam musimy dołożyć większej staranności. Jestem przekonany, że koledzy, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku Jarosław Duda, ale też Grzegorz Schetyna, zrobią wszystko, aby Dolny Śląsk był tym regionem, w którym Kidawa wygra - stwierdził gość radiowej Jedynki.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory prezydenckie. Sztab Kidawy-Błońskiej ujawnił hasło wyborcze>>>

Piotr Gociek dopytywał, czy słaby wynik marszałek Sejmu w tym regionie nie wynika stąd, że w wyborach parlamentarnych miała ona startować z list wrocławskich, a ostatecznie wystartowała z Warszawy. 

- Małgorzata Kidawa-Błońska jest politykiem o tak uznanej renomie i tak dużej rozpoznawalności, że nieżalenie od tego, czy startowałaby z Wrocławia, czy z Warszawy jej wynik byłby bardzo dobry - skwitował poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały Dnia
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)
Data emisji: 18.02.2020
Godzina emisji: 8.16

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczerba: proponujemy pakt prezydencki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 08:20
- W ostatnich wyborach wielkim sukcesem był pakt senacki, chcemy się umówić na pakt prezydencki. W II turze kandydaci opozycji powinni zadeklarować pełne wsparcie i zaangażowanie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarządza "Sokiem z Buraka" i działa w Fundacji Otwarty Dialog. Znajdzie się w sztabie Kidawy-Błońskiej?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:49
W mediach pojawiły się informacje, że Marcin Mycielski został szefem belgijskiego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To b. dziennikarz "Gazety Wyborczej", działacz KOD i współpracownik Fundacji Otwarty Dialog, który zarządza na Facebooku hejterskim "Sokiem z Buraka".
rozwiń zwiń