Adam Bielan: będzie to kampania brutalnych ataków na nas, z rozpowszechnianiem fake newsów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 08:36
- Ze względu na stawkę tych wyborów - nie tylko dla naszego obozu, ale także dla Polski - musi obowiązywać zasada: wszystkie ręce na pokład - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, eurodeputowany PiS, rzecznik kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Audio
  • Adam Bielan w Programie 1 Polskiego Radia o kampanii wyborczej Andrzeja Dudy (Sygnały dnia/Jedynka)

duda-1200-pap.jpg
"Mobilizacja i pełne wsparcie dla Andrzeja Dudy". Posiedzenie klubu PiS w Jachrance

Prezes PiS Jarosław Kaczyński apeluje o mobilizację wyborców na rzecz reelekcji Andrzeja Dudy na prezydenta. W obszernym wywiadzie dla Gazety Polskiej lider Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że kandydat Zjednoczonej Prawicy gwarantuje kontynuację reform, prowadzonych przez obecną ekipę rządzącą, a ewentualny wybór któregoś z kontrkandydatów mógłby te reformy utrudnić. Jarosław Kaczyński podkreśla również emocjonalne znaczenie wygranej, która przyczyniłaby się do dalszej konsolidacji obozu reform i jego zwolenników.

- Nasz obóz przeszedł przez trzy kampanie wyborcze. Zaczęło się to jesienią 2018 roku i pod koniec ubiegłego roku byliśmy zmęczeni kampaniami, podobnie jak Polacy, ale jest dobra wiadomość, bo obecna kampania prezydencka jest ostatnią w ciągu najbliższych kilku lat. Ze względu na stawkę tych wyborów - nie tylko dla naszego obozu, ale także dla Polski - w naszym obozie musi obowiązywać zasada: wszystkie ręce na pokład. Musimy odłożyć różnice personalne, programowe i ciężko pracować - stwierdził eurodeputowany Adam Bielan.

"My jesteśmy wiarygodni"

Gość audycji przyznał, że będziemy wybierać między "dwiema wizjami Polski i różnymi stosunkami między prezydentem a rządem". - Z jednej strony kooperacja, czasem krytyczne uwagi i weto ze strony prezydenta, ale życzliwa współpraca, a z drugiej strony wojna na górze, którą proponuje Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej styl to ciągła wojna z rządem. Widać po pierwszych dniach, że będzie to kampania bardzo brutalnych ataków na nas, z rozpowszechnianiem fake newsów, kłamstw przez polityków PO - mówił polityk.

- Jeżeli Polacy wybiorą Kidawę-Błońską, to będziemy mieć przez 3,5 roku ciągłą wojnę między prezydentem a rządem. To nas różni od naszych oponentów, że my jesteśmy wiarygodni. Wszystkie obietnice, które składaliśmy w wyborach samorządowych, europejskich czy teraz do Sejmu i Senatu, zrealizowaliśmy - dodał rzecznik kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Henryk Szrubarz
Gość: Adam Bielan (eurodeputowany PiS, rzecznik kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy)
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 08.18

dn/kh

Czytaj także

Marcin Kierwiński: wybory prezydenckie to dla nas wyzwanie numer jeden

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 08:42
- Tylko Małgorzata Kidawa-Błońska ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą i zmienić polską politykę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzeja Dudę charakteryzuje wiarygodność". Sobolewski o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 07:25
- Zapowiedzieliśmy, że będziemy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości. Prezydent na spotkaniach z Polakami mówi tak samo. To, co nas charakteryzuje to wiarygodność - mówił w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mobilizacja i pełne wsparcie dla Andrzeja Dudy". Posiedzenie klubu PiS w Jachrance

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 20:47
- Omawialiśmy techniczne i programowe elementy naszej kampanii. Wymaga ona niezwykle intensywnej pracy oraz ogromnej mobilizacji naszych zwolenników - powiedział dziennikarzom szef klubu PiS Ryszard Terlecki podczas wyjazdowego posiedzenia klubu.
rozwiń zwiń