Schreiber: w Parlamencie Europejskim PO godzi się na zdalne obrady, tylko w Sejmie nie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 08:43
- Minimum dobrej woli zawsze jest dobrze widziane, tutaj jej nie ma - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber o sprzeciwie posłów opozycji wobec planu przeprowadzenia posiedzenia Sejmu w sposób zdalny.
Audio
  • Łukasz Schreiber o organizacji obrad Sejmu podczas pandemii koronawirusa (Jedynka/Sygnały dnia)
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Czwartkowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 14 i będzie dotyczyło zmian w regulaminie pracy Izby, które mają pozwolić na głosowanie zdalne. Posłowie będą pracowali w kilku salach. Posiedzenie miało się od razu odbyć w trybie zdalnym, jednak politycy PO i Konfederacji podnosili, że jest to sprzeczne z konstytucją.

witek-1200-pap.jpg
W czwartek zbierze się Sejm. Witek: odpowiedzialność spada na PO i Konfederację

- Pani marszałek Elżbieta Witek robi wszystko i dba o to, żeby jednak powagę Sejmu ratować - powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber. Przyznał, że o zorganizowaniu posiedzenia izby w kilku salach zdecydował przede wszystkim opór PO.

- Przypomnę, że w takiej samej sytuacji jest choćby Parlament Europejski i tam, gdzie PO należy do największej grupy, także z pewnym nagięciem regulaminu przeprowadzono zmiany, by posiedzenie było zdalne - powiedział gość Jedynki.

Wskazał, że do takiego rozwiązania PO dążyła też w wielu polskich miastach, m.in. w Bydgoszczy. - Tylko w Sejmie taki opór - to już Polacy ocenią - dodał Schreiber.

Parlament Europejski shutt-1200.jpg
Nadzwyczajna sesja PE na temat koronawirusa. Głosowania mailowo

- Marszałek w tej trudnej sytuacji stara się zapewnić minimum komfortu. Tu nie chodzi tylko o posłów, jest też kilkuset pracowników choćby Kancelarii Sejmu którzy są zaangażowani w prace parlamentu - przypomniał minister. - Minimum dobrej woli zawsze jest dobrze widziane, tutaj jej nie ma - ocenił działania opozycji. 

Gość Jedynki mówił też o rozwiązaniach zawartych w "tarczy antykryzysowej". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 26.03.2020
Godzina emisji: 8.15

fc/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dodatkowe posiedzenie Sejmu. Gowin: badanie posłów nie wydaje się konieczne

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 22:42
Dodatkowe posiedzenie Sejmu musi się odbyć w tym tygodniu, bo trzeba ratować polską gospodarkę i ułatwić pracę polskim lekarzom. Badanie przed nim wszystkich posłów na obecność koronawirusa nie wydaje mi się konieczne – powiedział w niedzielę wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:10
- Mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Daniel Milewski, komentując zablokowanie zdalnego posiedzenia Sejmu. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
rozwiń zwiń