Karczewski: politycy PO nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. To lekkomyślność

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 07:51
- Marszałek Senatu i senatorowie PO, chcąc zorganizować normalne posiedzenie tej izby, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia w związku z koronawirusem. To lekkomyślność i brak odpowiedzialności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski o sytuacji w Senacie (Sygnały Dnia/Jedynka)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zapowiadał marszałek Senatu Tomasz Grodzki, większość senatorów chce przeprowadzić swoje najbliższe posiedzenie nie zdalnie, ale w budynku Senatu. Senatorowie PO mówią o tym, że chcą długiej, merytorycznej dyskusji nad "tarczą antykryzysową". Ich zdaniem taka dyskusja została uniemożliwiona w Sejmie.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Posiedzenie Sejmu ws. zmian regulaminu. "Posłowie będą pracowali w kilku salach"

- Jeśli będę uczestniczył w tym posiedzeniu - a to zależy od wyniku mojego testu na koronawirusa - będę obserwował je zdalnie. Zachowanie polityków Platformy pokazuje, że do tego momentu nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Tak było od samego początku - podkreślił w radiowej Jedynce Stanisław Karczewski.

GRODZKI EN1200.jpg
Tomasz Grodzki: po posiedzeniu Sejmu, dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu

"Zupełna nieodpowiedzialność"

- Wystarczy przypomnieć lekkomyślny wyjazd pana marszałka do Włoch na narty. Mógł powiedzieć, że to błąd, ale najpierw był w Senacie, a badanie zrobił dopiero potem. To zupełna nieodpowiedzialność - dodał polityk. 

Wicemarszałek zaznaczył również, iż "w kilka dni już po zakazie organizowania w Sejmie i w Senacie jakichkolwiek konferencji i spotkań - poza posiedzeniami komisji - odbyło się posiedzenie, na którym było stu uczestników".

- Byłem tym zaskoczony i wielce zniesmaczony. To ciąg dalszy nieodpowiedzialności i braku refleksji na temat tego, co się dzieje w Polsce i jakie są zagrożenia. To lekkomyślność. My, jako senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, nie zgadzamy się z tym - powiedział Stanisław Karczewski. 

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 27.03.2020
Godzina emisji: 7.15

bartos/kh

Czytaj także

Minister zdrowia: scenariusz z południa Europy możliwy, jeśli nie będziemy rozsądni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 21:45
- Scenariusz włoski czy hiszpański może w Polsce również mieć miejsce, jeśli Polacy nie zachowają się rozsądnie i nie pozostaną w domach – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że to dopiero początek walki z epidemią.
rozwiń zwiń