Szef KPRM: "tarcza antykryzysowa" powinna zostać przyjęta jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:27
Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął ustawy, które mają uchronić Polskę przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Dziś prace nad "tarczą antykryzysową" rozpoczyna Senat. -  Jak najszybsze działania pomogą zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
Audio
  • Michał Dworczyk o "tarczy antykryzysowej" (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Senat zajmie się dziś pakietem ustaw tworzących "tarczę antykryzysową". Przepisy uchwalone przez Sejm mają zniwelować negatywne dla gospodarki skutki epidemii koronawirusa, czyli ochronić miejsca pracy, zmniejszyć obciążenia i pomóc firmom zachować płynność finansową.

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
Minister rodziny: wypłaty środków w ramach 500+ i 13. emerytury nie są zagrożone

- Można dyskutować nad zmianami i poprawianiem "tarczy antykryzysowej", ale naszą determinacją jest przyjąć ustawę, żeby działała już od jutra, bo sytuacja w gospodarce pogarsza się z godziny na godzinę - podkreślił Michał Dworczyk.

Gość "Sygnałów dnia" liczy na to, że "nie wygrają polityczne, koniunkturalne chęci wykorzystania tej sytuacji". - Przyjmijmy tę ustawę, a potem rozmawiajmy o wprowadzeniu ewentualnych poprawek - podkreślił szef KPRM.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący:  Katarzyna Gójska
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 08.15

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIS apeluje: nie lekceważ zagrożenia. Jedna czwarta zakażonych koronawirusem to ludzie młodzi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 23:36
Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej": nie można jej wpisywać w spór polityczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:05
- Apelujemy, aby opozycja się opamiętała i wokół tej sprawy nie próbowała toczyć politycznej gry. Trzeba jak najszybciej przyjąć projekt w Senacie i dać mu możliwość wejścia w życie. Tu liczą się nawet nie dni, ale godziny – mówił wicepremier Jacek Sasin o pracach nad "tarczą antykryzysową" która będzie przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Senatu.
rozwiń zwiń