Rzecznik Episkopatu: Pismo Święte to nie tylko opis historii, ono jest cały czas aktualne

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 09:00
- Inicjatywa #BibliaNaDziś podkreślą jedną szczególnie ważną rzecz. Chodzi o podawanie cytatu, który jest istotny dla mnie właśnie dzisiaj, a także o jednoczesne pokazanie, że Pismo Święte to nie tylko opis historii, ale że ono cały czas jest aktualne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik o inicjatywie #BibliaNaDziś (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/prierlechapelet

Jutro w Kościele katolickim w Polsce obchodzone będą Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tę niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który potrwa do soboty. Dopełnieniem tych wydarzeń jest akcja #BibliaNaDziś. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w tę inicjatywę i zamieszczania w mediach społecznościowych cytatów z Pisma Świętego, które do ich użytkowników najbardziej przemawiają w danym dniu.

Wiara biblia 1200.jpg
Akcja #BibliaNaDziś. Episkopat zachęca do dzielenia się cytatami z Pisma Świętego

W audycji przypomniał o tym ks. Paweł Rytel-Andrianik. - Hasztag #BibliaNaDziś podkreślą jedną szczególnie ważną rzecz. Chodzi o podawanie cytatu, który jest istotny dla mnie właśnie dzisiaj, a także o jednoczesne pokazanie, że Pismo Święte to nie tylko opis historii, ale że ono cały czas jest aktualne - zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"Warto pokazać, jak dziś realizuje się Biblia"

Gość "Sygnałów dnia" dodał, że "dobrze się składa, że hasztag #BibliaNaDziś jest w kontekście koronawirusa". - Dlatego, że właśnie dzięki niemu podkreślamy, że wszelkie podejmowane teraz działania motywowane są naszą wiarą. Ponieważ ewangelia mówi, że należy pomagać, to obok cytatów lub zamiast nich można wraz z tym hasztagiem umieszczać przykłady naszej pomocy innym. To także jest #BibliaNa Dziś - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zachęcił wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę. - Warto pokazać, jak dziś realizuje się Biblia. Stwórzmy z tego piękną galerię. Tym bardziej, że najbliższa niedziela jest Niedzielą Biblijną, podczas której mamy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny - zaznaczył gość audycji.

biblia1200 free.jpg
W niedzielę Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zaproszenie do medytowania Biblii

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Daniel Wydrych

Gość: ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 25.04.2020

Godzina emisji: 8.15

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

#Biblia zdominowała Twittera. Niezwykła akcja Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 06:30
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do kontynuowania akcji #Biblia każdego dnia. Hasztag #Biblia zdominował media społecznościowe w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Episkopatu: biskupi popierają inicjatywy zmierzające do ochrony życia od poczęcia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:29
Konferencja Episkopatu Polski popiera wszelkie inicjatywy zmierzające do ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W intencji ustania epidemii". Rzecznik Episkopatu zaprasza do wspólnej modlitwy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 10:49
- W Święto Miłosierdzia Bożego zapraszam do szczególnej modlitwy koronką o godz. 15.00 w intencji ustania epidemii. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
rozwiń zwiń