Marcin Januszkiewicz: Perfectem zaraził mnie tata, Lady Pank słuchałem z kolegami

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 16:10
- Wychowałem się na repertuarze Perfectu i Lady Pank - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Już 24 maja odbędzie się premiera jego nowej płyty z utworami tych dwóch kultowych zespołów. W międzyczasie wokalista przygotowuje się do koncertu online pracując jako… kurier.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Januszkiewiczem (Muzyczna Jedynka)
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W drugiej połowie maja odbędzie się premiera i jednocześnie koncert online "Perfect Lady Pank", który będzie zwiastunem albumu pod tym samym tytułem autorstwa Marcina Januszkiewicza. Jak zapowiada wokalista, fani usłyszą 24 maja nagranie studyjne.

Z kolei sam album zostanie wydany trochę później. - Od początku był taki plan, żeby album ukazał się jesienią. Nie wiadomo (ze względu na epidemię koronawirusa - red.) jak to będzie wyglądało za parę miesięcy, ale tak czy siak album ukaże się - słyszymy.

Źródło: Marcin Januszkiewicz / Youtube

Dlaczego Perfect i Lady Pank?

Marcin Januszkiewicz zdradza, że miłością do Perfectu zaraził go tata, natomiast piosenek Lady Pank słuchał wspólnie z kolegami z osiedla między blokami w Piotrkowie Trybunalskim. A jak wyglądał dobór utworów na jego najnowszą płytę?

- Klucz był prosty. Powtórzyłem to, co zrobiłem przy swoim pierwszym albumie "Osiecka po męsku", czyli wybierałem utwory, które mi się podobają. Chciałbym, żeby koncert i album były wspólną wypowiedzią odnośnie tego, co tu i teraz dzieje się wokół w naszej rzeczywistości. Tak naprawdę od A do Z jest to zamknięta wypowiedź muzyczna - tłumaczy Marcin Januszkiewicz.

Podczas epidemii pracuje jako kurier

Gość Jedynki na co dzień jest nie tylko wokalistą, ale również aktorem. Na czas epidemii postanowił jednak zatrudnić się w innej profesji. - Rozwożę paczki jako kurier. Pracuję od świtu do zmierzchu - mówi w radiowej Jedynce.

- Dla muzyków jest teraz ciężki czas. Wszystkie koncerty zostały odwołane, w przypadku aktorów tak samo odwołano spektakle. Na razie stoją również produkcje serialowe, filmowe i plany. Nie wiadomo też, kiedy wrócą. Zapewne najszybciej seriale, filmy i telewizja, ale z koncertami i teatrem może być krucho - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Marcin Januszkiewicz (wokalista, aktor)

Data emisji: 28.04.2020

Godzina emisji: 14.34

DS

Czytaj także

Utwory Perfectu i Lady Pank. Januszkiewicz: wybitne i ponadczasowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:20
- Wychowywałem się na muzyce tych dwóch gigantycznych zespołów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Artysta przygotowuje nowy album, w którym można będzie usłyszeć utwory Perfectu i Lady Pank w nowej aranżacji. W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo usłyszeliśmy "Mniej niż zero".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Szczepanik: chcieliśmy uczcić fenomen Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 16:41
- Chcieliśmy uczcić Wojciecha Młynarskiego i to, że mogliśmy zmierzyć się z jego twórczością oraz fenomenem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. Muzycy nie tylko wydali płytę, ale również zagrali koncert poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: od lat śpiewam niby jazz, niby pop

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:06
- Nie miałam zamiaru być jazzową wokalistką, chociaż ten jazz mi się podoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lora Szafran. Artystka wydała właśnie utwory "Pasujemy my do świata" i "Nigdy nie jest tak jak chcesz". Nowe piosenki są bardziej popowe czy jazzowe?
rozwiń zwiń