Akcja #MojaFlaga. Szef Biura Programu "Niepodległa": zachęcamy wszystkich do udostępniania zdjęć swoich flag

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 09:20
Biuro Programu "Niepodległa" ponownie zaprasza do akcji #MojaFlaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z opisem #MojaFlaga.
Audio
  • Jan Kowalski o akcji #mojaflaga (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Kowalski, szef biura programu Niepodległa
Jan Kowalski, szef biura programu "Niepodległa"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Flagę można wykonać samemu

Jan Kowalski mówił, że w czasie pandemii koronawirusa, kiedy możemy mieć trudności z zakupieniem flagi, można ją wykonać samemu. - Jeżeli nie mamy flagi w domu, wystarczy ją narysować na kartce, przykleić kartkę do okna i już powiesiliśmy flagę w naszym oknie - tłumaczył gość "Sygnałów Dnia". 

Zadbaj o swoją flagę!

Umieszczanie ozdób, napisów na flagach narodowych jest naruszeniem przepisów prawa. Polscy obywatele celebrując niektóre z wydarzeń zapominają o tym zakazie. - Prawo mówi, że nie wolno pisać po fladze, ale niektórzy robią odstępstwo mając świadomość, że można pisać po barwach narodowych - tłumaczy Jan Kowalski. - Barwami narodowymi jest wszystko to co nie spełnia zgodnie z ustawą wymogów flagi, np. jest kwadratem a nie prostokątem - wyjaśniał.

Ponad milion internautów

Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. W akcji #mojaflaga dotychczas brali udział m.in. Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci, m.in. Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. - Zaprosiliśmy wszystkich sportowców, tak jak w zeszłym roku do partnerstwa w tej akcji - zaznacza Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".

W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa czy profil Łączy Nas Piłka. Do inicjatywy dołączyły również kluby sportowe, jak Skra PGW, Onico Warszawa i Legia. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia wszystkich ważnych rocznic.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawia: Daniel Wydrych 

Gość: Jan Kowalski (dyrektor Biura Programu "Niepodległa")

Data emisji: 02.05.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

IAR/ans


Czytaj także

Akcja #mojaflaga. "Wszyscy mogą być ambasadorami"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 06:00
Biuro Programu "Niepodległa" po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonych barw narodowych z okazji Dnia Flagi 2 maja. - Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć - podkreślił dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski.
rozwiń zwiń