Dr Hanna Karp: słowa Trzaskowskiego o mediach publicznych brzmią apokaliptycznie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 08:43
- Jeżeli mówimy o polityce Rady Europejskiej, raportach i dokumentach Parlamentu Europejskiego, to każdy z tych dokumentów podkreśla bardzo znaczenie mediów publicznych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia dr Hanna Karp, medioznawca.
Audio
  • Dr Hanna Karp: słowa Rafała Trzaskowskiego o mediach publicznych brzmią apokaliptycznie (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezydent stolicy, kandydat PO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Dr Hanna Karp przyznała, że była zaskoczona wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego, który zwracając się do dziennikarzy TVP, powiedział, że zostało im kilka tygodni pracy.
Prezydent stolicy, kandydat PO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Dr Hanna Karp przyznała, że była zaskoczona wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego, który zwracając się do dziennikarzy TVP, powiedział, że zostało im kilka tygodni pracy.Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Gość radiowej Jedynki przyznała, że była zaskoczona wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego, który zwracając się do dziennikarzy, powiedział, że zostało im kilka tygodni pracy. - To zabrzmiało zupełnie apokaliptycznie - powiedziała o słowach Rafała Trzaskowskiego dr Hanna Karp. Podkreśliła, że trzeba pamiętać o uwarunkowaniach pracy i zadaniach mediów publicznych.

Rafal-Trzaskowski-pap-1200.jpg
"Media publiczne nie są własnością pana Trzaskowskiego". Dr Hanna Karp o straszeniu dziennikarzy

- Wysokie technologie spowodowały silny proces komercjalizacji mediów i to powoduje w sposób naturalny, że media publiczne mają pewnego rodzaju ograniczenia - wyjaśniła medioznawca. Dodała, że rola publicznych nadawców jest bardzo ważna, ponieważ zapewniają dostęp do informacji.

- Kolejny czynnik to utrwalanie wspólnoty narodowej, czego media komercyjne nie spełniają. Następnym zadaniem jest umacnianie odpowiedzialności za dobro wspólne - mówiła dr Karp.

Ekspert odniosła się także do emisji filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało".

- Przed rokiem 2015 nie mielibyśmy szansy, by się z nim zapoznać w jakikolwiek sposób, dlatego że wtedy media publiczne nadawały dokładnie w tym samym tonie jak media komercyjne. Właściwie były ich przedłużeniem - oceniła medioznawca. - Trudno byłoby wyróżnić poszczególne elementy misji, o której mówiłam - dodała.

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: dr Hanna Karp (medioznawca) 
Data emisji: 22.05.2020
Godzina emisji: 7.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: Rafał Trzaskowski chce się przypodobać TVN

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:00
- Platforma Obywatelska doskonale rozumie, jaką rolę odgrywa stacja TVN w kampanii Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO potrzebowała mediów publicznych, by domknąć monopol medialny". Piotr Gliński odpowiada RMF FM

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:34
"Każda władza po 1989 wykorzystywała media publiczne. Trudno jest ukryć, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną. Nie bądźmy hipokrytami. Jednym z zadań mediów publicznych jest objaśnianie polityki rządu. Nie ma w tym nic dziwnego" - napisał w mediach społecznościowych Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Media publiczne nie są własnością pana Trzaskowskiego". Dr Hanna Karp o straszeniu dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 14:19
- Prawie przez 26 lat było tak, że media publiczne przynależały do formacji pana Trzaskowskiego, ale ten czas już się skończył - mówi portalowi PolskieRadio24.pl medioznawca, dr Hanna Karp. Wyjaśnia, że w żadnym kraju kandydat na urząd prezydenta nie pozwoliłby sobie na atak na media publiczne.
rozwiń zwiń