Bielan: Trzaskowski zajmuje się tylko krytykowaniem, a to co mówi, nie ma najmniejszego sensu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 07:26
- Rafał Trzaskowski krytykuje wielkie programy społeczne wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy, nazywa je "rozdawnictwem", ale kiedy przedstawiamy śmiałe projekty inwestycyjne, również je krytykuje - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, szef sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Adam Bielan o programach rządowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Bielan
Adam BielanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W radiowej Jedynce Adam Bielan odniósł się do słów kandydata KO na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, który niedawno zaapelował do rządu o wstrzymanie trzech inwestycji i przeznaczenie tych środków na walkę ze skutkami epidemii. Chodzi o CPK, przekop Mierzei Wiślanej i PFN.

- Centralny Port Komunikacyjny to nie jest tylko wielkie interkontynentalne lotnisko, które jest potrzebne, ale to również 1800 km linii kolejowych, nowe miejsca pracy - podkreślił gość "Sygnałów dnia". - CPK jest także absolutnie zbieżny z polityką Unii Europejskiej - dodał.

trzaskowski-tt-1200.jpg
Bielan: widać już, że sztab Trzaskowskiego nie cofnie się przed niczym

500+ na wakacje

Szef sztabu prezydenta Andrzeja Dudy mówił również o projekcie 500+ na wakacje, którego szczegóły zostaną ujawnione jeszcze w tym tygodniu.

- Chcemy, żeby program wszedł w życie jeszcze w te wakacje. Wszystkie osoby posiadające dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać. Oczywiście beneficjentem tego programu będzie również polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka - zaznaczył Adam Bielan.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Adam Bielan (szef sztabu prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 8.06.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

mr/kh

Czytaj także

"To co najmniej milion stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy". Adam Bielan o "Planie Dudy"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 08:14
- Inwestycje strategiczne, lokalne, dla zdrowia i w środowisko zakłada "Plan Dudy". Dzięki jego realizacji w Polsce może zostać zachowanych i rozwiniętych co najmniej milion stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy - podkreślił rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.
rozwiń zwiń