Marek Sawicki: konflikt środowisk PO i PiS szkodzi Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 08:26
- Ten konflikt na linii PO-PiS od 2005 roku jest sztucznie generowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL. Odniósł się do słów Władysława Kosiniaka-Kamysza, że "stoimy u progu wojny domowej".
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- To widać wyraźnie, że spór PO z PiS-em ma charakter wewnętrznej wojny, bo często w wielu sprawach te środowiska mają podobne podejście, ale umieją znaleźć os sporu - ocenił gość radiowej Jedynki.

1200 kosiniak.jpg
Kosinak-Kamysz: w Polsce jest bardzo dużo miejsca na różnorodność i wspólnotę

- Pojawienie się Rafała Trzaskowskiego w kampanii niestety ten spór podgrzało - dodał Marek Sawicki, podkreślając, że kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz konsekwentnie prowadzi spokojną kampanię wyborczą.

Posłuchaj
10:25 PR1_SD_2020_06_24-08-14-19.mp3 Marek Sawicki: konflikt środowisk PO i PiS szkodzi Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Polityk PSL mówił o programie lidera ludowców, wymieniając pakt dla zdrowia, pomoc dla rolników przez wypłaty "suszowego" i dopłat unijnych. - Z ponad 60 mld na konta rolników trafiło niespełna 27 i to jest ogromny grzech zaniechania obecnej władzy - stwierdził Marek Sawicki.

Gospodarka wodna

Odnosząc się do kwestii samorządów, polityk podkreślił, że zmiany wymaga gospodarka wodna. - Trzeba przywrócić samorządom kompetencje, które zabrało PiS, w tym właśnie gospodarkę wodną. Zarządy melioracji i urządzeń wodnych były w gestii marszałków, teraz są w gestii ministerstwa środowiska - powiedział poseł PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyGrzegorz Jankowski

GośćMarek Sawicki (poseł PSL)

Data emisji: 24.06.2020

Godzina emisji: 8.15

pg/ans 

Czytaj także

Poseł PSL Marek Sawicki: zamieszanie wokół wyborów pokazuje, że koalicja PO-PiS istnieje

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 17:20
- Platforma Obywatelska jest potrzebna PiS-owi, a Prawo i Sprawiedliwość jest potrzebne PO - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sawicki: Kosiniak-Kamysz nie dogadał się z Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 08:08
- Nie ma takiej możliwości, by Władysław Kosiniak-Kamysz porozumiał się z Rafałem Trzaskowskim, jeśli chodzi o poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów prezydenckich - powiedział Marek Sawicki, który w ten sposób odniósł się do publikacji wskazującej na taką możliwość.
rozwiń zwiń