Strategia "Wizja Zero". Prezes KRUS: chcemy zmniejszyć liczbę wypadków w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:01
- "Wizja Zero" opiera się na trzech filarach: zdrowiu, bezpieczeństwie oraz dobrostanie, rozumianym jako szeroko pojęte zadowolenie z życia. Doświadczenie pokazuje, że ciągły kontakt z rolnikami, spotkania, edukacja procentują - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandra Hadzik, prezes KRUS.
Aleksandra Hadzik
Aleksandra HadzikFoto: KRUS
rolnik.jpg
Tarcza antykryzysowa ochroni także rolników

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik zachęca młodzież do wzięcia udziału w konkursie "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie". Sama strategia dotyczy bezpieczeństwa na wsi i zmniejszenia do zera dużej liczby wypadków podczas żniw.

Posłuchaj
03:43 _PR1_AAC 2020_06_30-07-39-57.mp3 Prezes KRUS: chcemy zmniejszyć liczbę wypadków u rolników (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Druga edycja konkursu dedykowana jest młodzieży, uczniom szkół średnich, ale także studentom. Głównym celem jest wyeliminowanie do zera wypadków przy pracy w rolnictwie i chorób zawodowych. Wiąże się to z poprawą warunków pracy. W zeszłym roku liczba zgłoszonych filmów nas zaskoczyła. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo - przyznała.

Trzy filary "Wizji Zero"

Prezes KRUS przyznała, że "Wizja Zero" opiera się na trzech filarach: zdrowiu, bezpieczeństwie oraz dobrostanie, rozumianym jako szeroko pojęte zadowolenie z życia. - Wyniki badań dowodzą, że zmęczenie i stres to czynniki, które wpływają na zdrowie naszych rolników. Widzimy tendencję, że spada liczba wypadków w rolnictwie. W przeciągu lat pracy KRUS spadek wynosi ponad 70 proc. Doświadczenie pokazuje, że ciągły kontakt z rolnikami, spotkania, edukacja procentują. Czekamy na krótkie filmy, które przedstawią "Wizje Zero" - dodała.

Więcej w całym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Aleksandra Hadzik (prezes KRUS)

Data emisji: 30.06.2020 r. 

Godzina emisji: 7.40

dn

Czytaj także

"Odbudujemy rynki polskiej żywności". Minister rolnictwa o powstaniu Krajowej Grupy Spożywczej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 07:30
- Państwo nie może pozostawić "niewidzialnej ręce rynku" decydowania o produkcji żywności i bezpieczeństwa żywnościowego. Krajowa Grupa Spożywcza nastawiona jest na stabilizację rynku - powiedział "Naszemu Dziennikowi" minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń