Adam Bielan: wybór Rafała Trzaskowskiego wróży konflikt z rządem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 09:00
Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan przewiduje, że 12 lipca Polacy staną przed wyborem, czy chcą zgodnej, harmonijnej współpracy rządu z prezydentem, czy ciągłej wojny na górze. Jego zdaniem, wybór inny niż obecnego prezydenta wróży konflikt z rządem. 
Adam Bielan
Adam BielanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Wyobraźmy sobie, że kolejne, ważne dla Polaków ustawy będą blokowane przez prezydenta tylko dla tego, że jest w sporze z większością sejmową i rządem - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Przypomina, że współpraca Andrzeja Dudy była bardzo zgodna, czy to w zwalczaniu pandemii koronawirusa, czy też przy przyjmowaniu ustaw zwanych tarczami, które miały na celu pomoc przedsiębiorstwom i ograniczenie skali bezrobocia.

Posłuchaj
12:41 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_10 08_15_37_for_media.mp3 Adam Bielan: wierzę w mądrość Polaków, że nie dadzą się nabrać na krętactwa Rafała Trzaskowskiego (Sygnały dnia/Jedynka)

Zgodna współpraca Andrzeja Dudy z rządem

Adam Bielan przypomina, że zawsze jak działo się coś w naszym kraju mogliśmy obserwować właściwe zachowanie prezydenta, który zawsze był w odpowiednim miejscu. - Z  drugiej strony mamy Rafała Trzaskowskiego, który przy awarii oczyszczalni ścieków Czajka był całkowicie bezradny i ukrywał skalę tego kryzysu, a potem potrzebował pomocy rządu, bo nie był w stanie sam sobie poradzić - mówi rzecznik.

Rafał Trzaskowski aktywny za granicą w walce z rządem

Zasugerował też, że Rafał Trzaskowski w kwietniu 2016 roku został oddelegowany przez Grzegorza Schetynę do walki w Brukseli przeciwko polskiemu rządowi. - Przez ostatnich kilka lat był aktywnie zaangażowany w to, by walczyć z Polską na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w Brukseli - mówił Adam Bielan.

Przypomina również, że w trakcie urzędowania w stołecznym ratuszu Rafał Trzaskowski awansował w hierarchii Platformy Obywatelskiej i został jej wiceprzewodniczącym. - Przez 1,5 roku ostro walczył z przedstawicielami opozycji w Radzie Warszawy - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Czytaj także:

-  Dlatego wierzę w mądrość Polaków, że nie dadzą się nabrać na krętactwa Rafała Trzaskowskiego i dlatego wierzę w zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział na zakończenie rozmowy Adam Bielan.

Więcej w nagraniu rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Adam Bielan (rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy)
Data emisji: 10.07.2020
Godzina emisji: 08.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obaj kandydaci mogą być zadowoleni". Dr Żukowski o wynikach I tury wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:28
W "Komentarzu poranka" dr Tomasz Żukowski ocenia wynik I tury wyborów prezydenckich. Jego zdaniem, obaj kandydaci, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mogą być z wyników zadowoleni, a w lepszej sytuacji przed drugą turą jest urzędujący prezydent. Tomasz Żukowski zastanawiał się też nad przyszłością PSL po uzyskaniu przez Władysława Kosiniaka-Kamysza zaledwie ok. 2 proc. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie życzymy sobie zagranicznych interwencji w proces wyborczy". Bielan do ambasadora Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:57
- Polska nie ingeruje w proces wyborczy w Niemczech. Liczymy na to, że będzie również tak samo w przypadku niemieckich interwencji w polskim procesie wyborczym. Apeluję do nowego ambasadora Niemiec, żeby porozmawiał z właścicielami gazety "Fakt" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: przez ostatnie 48 godz. kampanii będę rozmawiał z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 06:28
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zamieścili w środę wieczorem na Twitterze informacje o swoich kampanijnych planach. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie kontynuował rozmowy z Polakami, Rafał Trzaskowski poinformował zaś o czwartkowych wizytach na Mazowszu.
rozwiń zwiń