Michał Woś: nie wierzę w formalną koalicję z PSL

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 08:17
- Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto chce realizować program dobrej zmiany, ale nie wierzę w jakąkolwiek formalną koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym, o której się teraz mówi. PSL to jest establishment - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Woś, minister środowiska. 
Michał Woś
Michał WośFoto: PR1

Posłuchaj
10:36 [ PR1]PR1 (mp3) 16_07_ 2020 07_40_58_for_media.mp3 Michał Woś: nie wierzę w koalicję z PSL (Jedynka/"Sygnały dnia")

 

Podczas wieczornego głosowania Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Za wnioskiem głosowało 216 posłów, przeciw zagłosowało 233 parlamentarzystów. 3 osoby wstrzymały się od głosu.

20715275-premier-1200-pap.jpg
Premier o Kamińskim: najlepszy minister, chcecie dowody? To miliardy zł zabrane przestępcom

Do tych głosowań odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia Michał Woś, minister środowiska. - Wczorajsze głosowania pokazały, że mamy stabilną większość. Ale my nie jesteśmy w polityce dla samego bycia w polityce. Dla nas najważniejsza jest realizacja programu - powiedział Woś. 

- Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto chce realizować program dobrej zmiany, ale nie wierzę w jakąkolwiek formalną koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym, o której się teraz mówi. PSL to jest establishment - dodał.

Czytaj również:

Minister mówił też o niechęci młodych do głosowania na PiS. - Dużo pracy przed nami. To ma swoje wyjaśnienie w naukach politycznych, ale to nie zwalnia nas z obowiązku przekonywania, realizacji programu dla młodych, stawiania spraw ważnych dla młodych - przyznał. 

Więcej w całym nagraniu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Michał Woś (minister środowiska)
Data emisji: 16.07.2020
Godzina emisji: 07.40

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak