Koronawirus w Polsce. Rząd znosi kolejne obostrzenia. Co się zmienia?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 12:25
Więcej kibiców na trybunach, więcej publiczności w kinach i amfiteatrach. Ministerstwo Zdrowia poluzowuje część obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Skrócony został też dystans społeczny, jaki powinniśmy zachować - z dwóch do półtora metra.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Liudmyla Guniavaia

- Zakażenia są raczej ogniskowe i to głównie w zakładach pracy, więc możemy delikatnie skrócić dystans społeczny - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.  


czytaj więcej
koronawirus maseczka sklep free1200.jpg
Maseczki nadal trzeba nosić w sklepach i komunikacji

Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal jest aktualny, jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu oraz w ogólnodostępnych pomieszczeniach zamkniętych.


Zgodnie z dotychczasowymi wymogami na stadionie czy innym obiekcie sportowym do tej pory mogło być zajętych 25 procent miejsc. Rozporządzenie zwiększa ten limit do 50 procent. - To nadal jest dość spory dystans, bo mówimy o zajęciu co najmniej drugiego miejsca - mówi Wojciech Andrusiewicz. 

Zniesiony został też obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, klubach muzycznych, amfiteatrach albo muszlach koncertowych.

Mogą być także znów organizowane kongresy, szkolenia oraz różnego rodzaju wystawy.

- Widzimy też, że na obiektach sportowych typu baseny ludzie raczej się nie zakażają, co też pozwala nam na wprowadzenie pewnych poluzowań - zaznacza rzecznik MSZ.

Posłuchaj
03:56 PR1_MPLS 2020_07_21-06-22-43.mp3 Rząd łagodzi obostrzenia (Sygnały dnia/Jedynka)

 ***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Daniel Wydrych

Materiał: Patryk Michalski

Data emisji: 21.07.2020

Godzina: 6.22

Jedynka/IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MZ: blisko 31 tys. osób wyzdrowiało z COVID-19. Są też nowe zakażenia i zgony

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 10:40
Wyzdrowiało 30 tys. 771 pacjentów, zmarło kolejnych 9 osób, potwierdzono 399 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 140 z woj. śląskiego - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń